Onko kokemuksia, voiko kyseinen rotu pärjätä myös kerrostalossa perheessä, jossa ei metsästetä?
Suomenajokoira
3
221
Vastaukset
- pärjää
Jos saa tarpeeksi aktiviteettia ja liikuntaa ja opetetaan olemaan haukkumatta ja ulisematta niin pärjää.
- Ajokoiraaeikerrostaloon
Ei pärjää. Ajokoira pelkää ihmisiä joita kerrostalossa on. Ajokoira tuottaa myös kakkaa paljon, joten ei sovi senkään puolesta kerrostaloon.
- Aurinkotuulessa
Vanha juttu, mutta jos otat vietittömän ajokin niin pärjäähän se siinä missä muutkin koirat. Ajokki pitäisi olla kotona hiljainen eikä sillä ole vahtiviettiä, joten miksipä ei. Ei nuo omatkaan louskuta leukoja laisinkaan oli sisällä tai ulkona. Vasta metsässä jäniksen perässä. Aika vässyköitähän nuo on sisällä. Makkaavat peiton alla.
Metsästysviettisen unohtaisin kuitenkin suoraan, se lenkkeily Helsingissäkin on vaikeaa kun cityjänikset juoksee kilometrin päässä. Ajokki sen vainuaa ja veri vetää niin perkuleesti sinnepäin. Veressä olevan työn tekemisen kieltäminen on julmaa, joten katsele ennemmin vähän vietittömämpiä. Alle vuotiaita saa usein puoli-ilmatteeksi, koska sitä viettiä ei olekaan ollut jota varten se on hankittu alunperin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 422880
- 622804
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle492262Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3401956- 1401729
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161545Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71358Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101217- 421136
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661096