Poliisi on kärsii

Uskottavuuden puutteesta. Aarnio ei ole ainut roisto..On järkyttävää katsoa mihin rikoksiin poliisit syyllistyvät jatkuvasti.
8139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olekko joku vajakki ulkomaan elätti kun et osaa edes kirjoittaa oikein?

Äänestä
  • Onhan se katastrofi kun pisteitäkin on kaksi ja vielä ihan peräkkäin. Eikö äikän opettaja opettanut?

    Äänestä

facebook seinä: Svetlana Savela ja Henkka /

Äänestä

Aarnion liigalla on lonkerot syvällä poliisissa ja muuallakin oikeuslaitoksissa, ei niihin pääse käsiksi kukaan. Se huumekauppa vaan on niin hyvä bisnes, ettei siitä rahasta osaa monikaan kieltäytyä. Rahalla saa ostettua oikeutta ja vapautta tässä ns. korruptoitumassa valtiossa.

Äänestä
  • Mutta turha poliisin on valittaa. Nettikäräjöinti toimii ja mikään este ei ole kyllin suuri estämään nettikäräjöintiä, se on nykyaikaa.
    Edelleen on selvitystilassa väite että Aarnio olisi roisto. Toki hän samanlainen keplottelija on kuin poliisit yleensäkin ja miespuoliset poliisit erityisesti.
    Mutta kun huumetynnyrit on väärin kumahdelleet koko tutkinnan ajan niin siltä osin asiat ovat vasta selkiytymässä.
    Rikostoimittajien uutteruus Aarnion käryttäjinä on huomattu ja huomioidaan jatkossakin juuri sen verran kuin löysät kielenkannattimet ansaitsevat.

    Äänestä

  • Todisteet? Vai tyhjää sanahelinää?

    Äänestä

  • TaaskoTarinatuokio kirjoitti:

    Todisteet? Vai tyhjää sanahelinää?

    Aika näyttää, ennusteista ei voi antaa todisteita.
    Sama juttu mielipiteiden kanssa.

    Äänestä

  • Älä anna toivottomuudelle valtaa. Jos Aarniolla ja liigalla on lonkerot syvällä poliisissa ja muuallakin oikeuslaitoksessa, ne lonkerot on kaivettava esiin. Siksihän tämä Haavistokin hommaan ryhtyi.
    Nyt pitää vain Haavistonkin ryhdistäytyä ja kysyä miksi rfplrfpl ei lonkeroihin ole päässyt käsiksi. Ja Aarnio on jo vankilassa ikäänkuin joku olisi jo niihin lonkeroihin päässyt käsiksi.
    Ei kai oikeuslaitos ole meitä huijannut?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Plortinmäki kirjoitti:

Uskottavuuden puutteesta. Aarnio ei ole ainut roisto..On järkyttävää katsoa mihin rikoksiin poliisit syyllistyvät jatkuvasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu