Kyllä Eurajoki jaksaa maksaa !!!???

Miten ne Luvian velat lisääntyi niin mukavasti kuntaliitos - sopimuksen jälkeen ? Oliko eurajokilaisten päättäjien aivot jo niin pahasti säteilytetty , etteivät ymmärtäneet jekkua ?1
8434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eipä se varmaan asiantuntijoita yllättänyt, eikä asiaan mitään olisi vaikuttanut.

Äänestä
  • Hyvä kauppa tuo Luvian osto oli. Saatiin maata ja hyviä rantoja, neliölle ei paljon tullut hintaa. Lisäksi hyviä porilais-syntyisiä veronmaksajia Kolhanrannalta, Lankoorista ja Aspiskerista. Pikku hiljaa maksavat koko kauppasumman takaisin ja sitten tuleva raha onkin jo voittoa.

    Äänestä

Oiskohan liitos ollut kepun toteutunut märkä uni?

Äänestä
  • O ilman muuta. Eihän Kepulla olis ollu mitään sanomista Porissa. Eikä muillakaan.

    Äänestä

Niin maksaa Eurajokikin pe(r)siin nuolemisesta.

Valitsivat kirjastonjohtajan Luvialta, jolla ei ole edes pätevyyttä kirjastonjohtajan virkaan.

Eurajoki maksaa siitä ilosta 1.541 ekeä, että hävisi pätevän jo parikymmentä vuotta kirjastonjohtajana olleen henkilön puututtua asiaan itsensä ohittamisesta.

Satakunnan Kansa uutisoi muistaakseni perjantaisessa aviisissa.

Ei ole nupissa niilläkään valitsijoilla mitään, jotka eivät todistuksia koulutuksesta ko virkaan tarkistaneet, joko henkilöltä itseltään tai Aluehallintoviraston ylimmältä asiaankuuluvalta virkamieheltä.

Tuo em virkamies valehteli suoraan päin näköä-ilmeisesti kunnanheittiöllekin.

Ai, niin se ent kunnanjohtajaheittiö olikin yhtä mieltä. että koulutusta on---dokumentit vaan taisi olla hakusessa.
Mitä turhia, ei Eurajoella ole koulutuksella mitään arvoa/virkaa, koska opettajatkin ovat sitä mieltä näköjään ,(miksi eivät hpj ja nk sivistystoimen johtajakaan estänteet valintaa, molemmat opettajia)?
Eräässä kuunnelmassa taannoin tyttöset tokaisivat toisilleen"ONNEKSI ON RAHAA".

Ja Eurajoella tyhmyreiden tuhlattavaksi asti.

Äänestä

Kunta hävisi 1.541 ekeä---ei vaatinut todistuksia pätevyydestä kirjastotoimenjohtajaksi valitulta, uskottiin puheisin ainoastaan ja sivuutettiin virkaa jo parikymmentä vuotta hoitaneen pätevyys.

(SK Perjantaina)

Onneksi on rahaa Eurajoella ...maksaa valitsijoiden tyhmyydestä.

Kerätkää kolehti -päättäjät- ja maksakaa tuo em mainittu summa yhdessä, niin toteutuisi edes jonkunkaltainen oikeus.

Nyt ymmärrän mitä sanonta "Joukossa tyhmyys tiivistyy", tarkoittaa!

Äänestä
  • Mahtokse mennä niin, et valittiin jonkun mielen mukainen noin niinkuin muuten vaan. Ollu vissiin tapana näillä main.

    Äänestä

  • Näin se meni. Tuttu ja turvallinen kepulainen per....nuolija. Ollu tapana Luviallakin, kautta aikojen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eisäteilytetty kirjoitti:

Miten ne Luvian velat lisääntyi niin mukavasti kuntaliitos - sopimuksen jälkeen ? Oliko eurajokilaisten päättäjien aivot jo niin pahasti säteilytetty , etteivät ymmärtäneet jekkua ?1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu