Kun tiedetään,että ihmissilmä ei pysty näkemään kahteen paikkaan yhtä aikaa esim.Paitsiot ja viime aikojen tuomari virheet niin olisko? Paitsiot syytä muuttaa ja videokamerat epäselviin maalitilanteisiin,eihän siinä aikaa mene kuin muutama sekuntti ja eikö tuomarit halua oikeutta.
Pieni Gallup.
3
348
Vastaukset
- muutosta
ei tarvita paitsi jos se auttaa Liverpoolia.
- Hande
Kyllä paitsiosääntöä pitäisi mun mielestä muuttaa. Nykyään se ei ole tasapuolinen. Maali voidaan hyväksyä tai hylätä, jos joku hyökkäävän joukkueen pelaaja (siis ei se, joka maalin teki) on ollut paitsioasemassa. Tuomari ratkaisee onko k.o. pelaaja vaikuttanut peliin. Sen asian objektiivisesti arvioiminen ei mielestäni ole mahdollista. Tästä on monia käytännön esimerkkejä. Joskus samanlaisessa tilanteessa maali hyväksytään, joskus ei. Missään nimessä tämä ei ole oikeudennmukaista.
Videotarkistukset on taas sitten eri asia. Se kyllä varmaankin lisäisi oikeudenmukaisuutta tuomioihin, mutta samalla kuluisi ehkä tarpeettomasti aikaa, jos kaikki epäselvät tilanteet katsottaisiin videolta.
Periaatteessa kaikki toimet, jotka vähentävät sitä mahdollisuutta, että tuomarit ratkaisevat pelit, ovat harkitsemisen arvoisia.
Vaikka kuinka kiihkeästi kannattaisin jotakin joukkuetta, haluan silti, että voitto saavutetaan reilulla pelillä. Muuten se ei ole mun silmissäni minkään arvoinen.
Hande - hypoteekki
kahta päätuomaria. Mutta vain kokeilemaan. Sen näkee vasta sitten, onko siitä mitään hyötyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18313718
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454960Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1563734Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402863Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201811Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721707Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525