Kuinka moni on käynyt katsomassa? Kannattiko mennä? Oliko joku ylitse muiden? Oliko joku osa huonoa? Mielipiteitä?
Mieskuoron esitys
musiikin-kuluttaja
11657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Takavuosina tuossa mieskuorossa huhuttiin olevan mukana pari niinsanottua "suun aukojaa". Eli eivät todellisuudessa laulaneet vain aukoivat suutansa muiden mukana. Liekö nuo vielä matkassa?
Samoin leijonien kirkkovene soutajissa oli pari "airon nostelijaa". Olivat vain soutavinaan ja antoivat muiden tehdä työt.
Ei näiden "suunaukojien" ammattitaito ole vuosien saatossa ainakaan kehittynyt. Miksi mukana?
Siellä takarivissäköhän niitä laulajia varsinkin, jotka kannattavat uuden upean kunnanjohtajamme taitojen kyseenalaistamista oikein sopraanon voimalla.
Siis onko tässä kuoron esityksessä mukana joku näytelmä?
On aina ja hyvä niin,kuka jaksaisi pelkkää mieskuoroa kuunnella tuntia kauempaa.
Älkäähän morkatko,porukka on tehnyt paljon töitä esitelmän eteen.
Itse tykkäsin todella paljon. Nuorehko mies, joka lauloi kappaleen "Ihmisen poika" oli kyllä säväyttävin.
Kyllä kannatti käydä katsomassa, ei mitään pahaa sanottavaa
Ala-arvoisen huonot näyttelijät. Sekava esitys kaikenkaikkiaan.
No eikös se olekin Seppiksen ohjaama? Siis taidetta parhaimmillaan, joten eivät kaikki pysy matkassa. Neliäänisessä laulmisessa olis toivomisen varaa, mutta viihteellä se hyvin pasikataan.
Venäjää huudetaan juhlavuoden näytelmässä kitarisat paukkuen, tämäkö on sitä taidetta vai mikä? Kioron laulut oli hyvin valittu ja esitetty.
Käsikirjoittaja on "aatteen miehiä", joten en ihmettele Venäjää...