Nettiruutu ja televisio, miten saa olla netissä.

Tullaan taas vl valheenverkostoon, netissä saa olla pornosivuillakin, televisio on
kielletty, josta ei pahaa pornoa edes näy.
Areenasta nähdään elokuvia.
-
Mitä ne kalkkeutuneet saarnamiesukot, - jotka eivät opi nettitoimintoja-
puuhailevat.
Saarnoissa huulten reunoissa valkoiset vaahdot saarnakäkelletään
television turmeluksesta.
-
Valheenverkosto.
6150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No, mitä täällä itket pornoaddikti.

Äänestä

Nuori tyttö ihmettelee myös. Käyn vielä seuroissa, mutta vaaka
on kallistumassa valhetta vastaan, vl on valheverkosto, kavereiden
kanssa on keskusteltu, poistutaan siis.

Äänestä

No tuota jos netti ja tietokone ois ollut tällä tasolla jo 70-80luvuilla ni ois nää kielletty heti sillon,Eli netti on vähän niinku se luvallinen telkku monelle vl nuorelle.Perusteluja en vaan ole tälle asialle koskaan kuullut miksi netti ei oo kielletty.

Äänestä

Mitä hyötyä olisi sitten edes hankkia sitä televisiota, jos ei sieltä kerta tule edes kunnon pornoa, kun vielä tekisi samalla syntiä hankkiessaan sen.

Mieluummin ainakin minä katson netistä hyvällä omallatunnolla kaikkea hyvää ohjelmaa, mitä vain haluan, kuin että tekisin syntiä hankkimalla huonolla omallatunnolla television, josta ei sitten edes tule kunnon silmänruokaa.

Äänestä

Mielestäni tv:tä ei edes tarvita, kun hankkii tietokoneen usb-väylään digisovittimen. Sen kautta voi ohjelmia myös tallentaa tietokoneen kiintolevylle. Itsellä on ollut jo ehkä 6 vuotta käytössä anysee digiviritin kaapeliverkkoon ja HTV-fi kanavat voi skannata ja katsoa esim. vlc ohjelmalla. Maksullisetkin kanavat voi katsella, jos tilaa DNA:lta katselukortin. Tällä mallilla voi katsoa vain kaapelikanavia taloverkon kautta, mutta niitä on antenni- ja yhdistemallejakin. Mukana tulee yleensä oma digisovittimen katseluohjelmakin, jonka voi asentaa tietokoneelle, mutta ne on ainakin ennen vanhaan olleet vähän kökköjä, vlc on paljon parempi ja helppo tallentaa sen avulla. Verkkokauppa.comilta aikanaan ostettu ja on pelannut hyvin monet vuodet. Niitähän on hyvin halpoja tikkujakin antennille, mutta niiden antennit on aika vaatimattomia ja näkyvyys riippuu paljon asuinpaikasta. Ennen vanhaan näkyi täällä etelärannikolla Viron tv-kanavatkin, jotka oli HD tasosia paljon ennen Suomea ja ilmaisia. Nykyisin on tullut käytettyä pelkästään kaapeliverkon kautta. Televisiokin on, mutta tietokoneen kautta tulee katsottua, kun se on paljon helpompaa.

Äänestä

Noilla Android puhelimilla esimerkiksi voi Google Playstä asentaa puhelimeen Yle Areenan ja monia ulkomaisiakin esimerkiksi uutiskanavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jataasvalheenverkosto kirjoitti:

Tullaan taas vl valheenverkostoon, netissä saa olla pornosivuillakin, televisio on
kielletty, josta ei pahaa pornoa edes näy.
Areenasta nähdään elokuvia.
-
Mitä ne kalkkeutuneet saarnamiesukot, - jotka eivät opi nettitoimintoja-
puuhailevat.
Saarnoissa huulten reunoissa valkoiset vaahdot saarnakäkelletään
television turmeluksesta.
-
Valheenverkosto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu