Täällä näköjään haukutaan oikein kunnolla koko ammattikunnan harjoittajia.
Ihan kokemuksesta voin sanoa,ettei siellä suinkaan ole huijareita,mutta osa on jo aikansa palvelleita ja heillä ei tunnu olevan enää halua paneutua ihmisten ongelmiin,vaan puhuvat niitä näitä,kuten mm.välillä tv:ssakin suorassa lähetyksessä nähty Tarja Sahari.
Hän sanoo jokaiselle soittajalle täysin samat asiat,kuuntelematta edes soittajan kysymyksiä.Itse sen sijaan hallitsee hyvin kysymysten asettelun,jotta saa tukalassa tilanteessa olevan henkilön purkamaan sydäntään kalliilla minuutti hinnalla.
Tämähän ei ole ohjelman tarkoituskaan,vaan sieltä haetaan vastauksia kiperiin kysymyksiin ja asioihin.Sen voi hoitaa napakasti ja lyhyestikin.
Monet soittajista ovat yksinäisiä ja intoutuvat puhumaan puhumisen riemusta.
Toisilla näkijöillä on kova halu olla itse äänessä,kuten Tuula Huhtalalla.
Se jaaritus tulee soittajan maksettavaksi,ikävä kyllä.
Olen käynyt Huhtalalla live ennustuksessa kotonaan ja täytyy sanoa,että pettynyt olin,sillä en tunnissa ehtinyt saada vastauksia kysymyksiini,kun rouva kyseli minulta asioita ja sitten kertoi omistaan ihan urakalla.En mene toiste,enkä suosittele,mutta joitakin muita voin suositellakin.
Selvännäkö/Astral
9
214
Vastaukset
- rfcnkme
On surullista, että ihmiset uskovat tällaiseen potaskaan :( Ei ole ihmisiä joille olisi annettu jokin "yliluonnollinen" kyky. Jos joku tällaista itsestään uskottelee on hän pelkästään huijari tai narsisti.
Huijareita on pilvin pimein myös näkijöiden keskuudessa,sitä ei voi kieltää.
Narsisti sanaa käytetään tänä päivänä aivan liian monessa yhteydessä,kaikki ei suinkaan ole narsisteja,siinä on omat kriteerinsä,jotta puhutaan oikeasti narsistista.
Ja ihmisillä todellakin on ns.yliluonnollisia kykyjä,mutta ne eivät milloinkaan tule esiin skeptikoilla.
Vain herkillä henkilöillä on mahdollisuus aistia tulevaa,kun he ovat enemmän läsnä hetkessä,heille hiljaiset hetket ovat hyviä hetkiä.- Olet_liian_hyväuskoinen
Jos lähtee muita ihmisiä, jotka ovat elämässään jossakin vaikeassa ja ahdistavassa tilanteessa hyväksikäyttämään, väittäen olevansa joku selvänäkijä, jota ei oikeasti ole, se on ihmisten huijaamista. Sekin täyttää narsistin, tai psykopaatin tunnusmerkit.
- lukekaaartikkeli
Kannattaa lukea ylen netti sivuilta ex-ennustajan tarina, lukeminen kyllä pani ajattelemaan asioita.
- najukar
Soitin yhdelle meediolle piruuttani,sanoin että lopettakaa tuon valheen levitys jopa tv:ssä,paiskas tietenkin heti luurin korvaan.Tekevät Raamatun vastaista,ovat demonien juoksupoikia,kun uskovat niiden valheisiin sillä kuolleet eivät taatusti ole siellä vastaamassa.Nimittäin kokemusta on lähipiiristä,miten meediot eksyttivät siskoani joka joutui noiden"ennustajien"takia demonisten voimien valtaan!!
- höhöööö
Tottakai paiskas luurin korvaan, kuka tuollaista uskovaisten potaskaa viittii kuunnella :)
- näisevaanon
ootte te idiootteja, mitä soittelette sinne? ja sit tuutte piipittään tänne? ei se tyhmä ole kun pyytää vaan tyhmä se joka maksaa
- Mee_ittees_narsu
Itse olet narsisti ja täysin empatiakyvytön, kun tulet tänne haukkumaan toisia ihmisiä.
Ja se on vielä pahempi juttu, kuin se, mistä muita arvostelet.
- seonkinnäin
Kyllä se "uskovaisten potaska"kuuluu kaikille ihmisille,sen tulee jokainen näkemään.sitäpaitsi se ennustajameedionäkijänoituus vasta potaskaa onkin ja kuka niihin uskoo,on takuulla mennyttä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024537Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743831334- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091042Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86940Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
- 64866
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11862Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826