Virusten poisto

Järjestelmä XP prosessional: Miten poistan virukset jotka on tiedostoissa huolimattomuuden seurauksena? Nettiin ei pääse tämän ongelman takia.
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

erikseen.kirjoita viruksen nimi googleen ja katso
poisto ohjeet.rekisteri hommia.

Äänestä

Koneellasi on varmaankin virustorjuntaohjelma.
Ajat sen manuaalisesti, jolloin ohjelma poistaa virukset. Ellei virustorjuntaohjelmaa ole, en voi kuin ihmetellä. Ja neuvoa, että pyydät jotain kaveria polttaman cd:lle ja sitten ajat sen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Järjestelmä XP prosessional: Miten poistan virukset jotka on tiedostoissa huolimattomuuden seurauksena? Nettiin ei pääse tämän ongelman takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu