Kaikesta pääsee kyllä

Ajan kanssa yli..mutta se ikävä on paha, kun sitä ei pysty väkisin lopettamaan :/ voin vaan toivoa, että hänellä on kaikki hyvin elämässä.
17478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lopeta viestien lähettely.

Äänestä
  • Kirjoita tämä irl:isti kenelle tarkoitettu. Tänne saa kirjoittaa kaikki, kaikki kylähullut ja kirjoitustaidottomatkin ja sellaisetkin joiden nimimerkit on epämääräisiä kirjainsarjoja.

    Äänestä

  • Aamusta nuin vihanen

    Äänestä

  • Ei aloitus ole minulta. Mutta lopetanhan minä.

    Äänestä

  • Kommentti oli kyllä osittain huumoria. Ei oikein iskeny? Nuin?

    Äänestä

Muijalla ei nyt skulaa itsensä kanssa. Siksi hoitosuositus hoitavalta taholta.

Äänestä
  • Mielisairaaksi leimaaminen on narsistien puuhaa, lue vähän narsismista.

    Äänestä

Muijan näkemys omaa luokkaansa.

Äänestä

Ylitse kyllä,mutta osa hänestä jää sydämeeni.

Äänestä
  • Jep, voihan siitä lopulta nauttiakin, siitä kauniista kaipauksesta.

    Äänestä

Akka ei tunnu ymmärtävän olla hiljaa.

Äänestä

Tähän näköjään on vastannut taas kerran joku epätoivoinen tunnistaja ja vielä monta kertaa. Koeta ymmärtää, että se, että sun tai jonkun tuntemasi elämässä on tällä hetkellä tilanne, johon tuo aloitus sopisi, ei tarkoita, että just se sinun tarkoittamasi henkilö täällä kirjoittelisi tai edes olisi täällä. Itse asiassa todennäköisyys sille on häviävän pieni.

Viestit reaalielämässä eivät lopu sillä, että kirjoittaa "lopeta viestit" jollekin suoli24 palstalle. Täällä taas et voi ketään komentaa. Eihän tuo aloitus ole edes loukkaava millään tavalla, toteamus vain. Aika itsekeskeistä ellei jopa vainoharhaista alkaa ympäripyöreää toteamusta omimaan sillä varmuudella itselleen, että alkaa jopa haukkua kirjoittajaa. 🙄

Äänestä
  • No sinähän se vasta tietäjä olet hahahaaa.

    Äänestä

  • åöijki kirjoitti:

    No sinähän se vasta tietäjä olet hahahaaa.

    Mikä alemmuuskompleksi sinua vaivaa?

    En ole tietäjä, muttei ole tuo vastaajakaan.

    Yllättävän monta kertaa täällä on nähty ihmisten lähtevän riemuiten mukaan tälläisiin aivan järjenvastaisiin "tunnistamisiin" ja haukkumisiin. Ihan aiheellinen muistutus tuolle vastaajalle ja ainakin yhdelle muullekin vakituiselle väärintunnistajalle.

    Äänestä

Kaikki vaan hoitoihin, niin hyvä tulee.

Äänestä

En pysty olemaan kenenkään kanssa enää. Kaikki tylsistyvät minuun tai sitten seurani ei enää kelpaa. Siksi en enää mene minnekään tai tee mitään ja teen sisäistä kuolemaa. Ei siitä pääse ajan kanssa yli, että jää yksin.

Äänestä

Eihän pääse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haikeetaon kirjoitti:

Ajan kanssa yli..mutta se ikävä on paha, kun sitä ei pysty väkisin lopettamaan :/ voin vaan toivoa, että hänellä on kaikki hyvin elämässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu