ajattelin tilata siemeniä tuolta exoticgarden.fi:stä, onko kokemuksia, hyviä/huonoja. onko toimitus ja tuotteet kunnossa???
exotic garden
4
5383
Vastaukset
- vaihtoehto
on Impecta Ruotsissa.Samat siemenet halvemmalla ja taisi olla halvemmat toimituskulutkin.
http://www.impecta.com/ - Minäkin...
Moikka,
Itse olen tilannut Exotic Gardenista monta kertaa ja olen ollut aina tyytyväinen palveluun. Exotic Gardenhan on suomalainen, joten on turvallista tilta. Toimitusaika on mielestäni nopea :-)
Ainoa haitta puoli on postiennakot heillä! - usein
Olen tilannut ko. paikasta usein ja paljon, toimitusaika on nopea ja jokaisen siemenpussin mukana saa kasvatusohjeet.
Nettisivut ovat laajat, valikoimassa riittää pähkäilemistä. Paperinen katalogi on kattava sekin.
Siemenet ovat olleet aina priimaa, mutta jotkuthan ovat oikukkaita (esim passioflora eli kärsimyskukka on hankalista hankalin) saada itämään eli vika ei ole suinkaan siemenissä.
Suosittelen joka tapauksessa! - Anonyymi
vanha lanka mutta tuleeko siemenet postilaatikkoon vai pitääkö hakea jostain?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889