Vaalilupaukset

“Vaaleissa perussuomalaiset kampanjoivat väkevästi bensaveron alentamisen puolesta.

Myöhemmin hallitukseen päästyään puolue korotti ajoneuvoveroa ja nyt vielä kehysriihessä suostui korottamaan bensaveroa. Tuhansien suomalaisten työmatkailu kallistui kertaheitolla perussuomalaisten ansiosta.”
7108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hehee, ps se yksin vain päättää asioista:) Kyllä on jytkyn pelko, kun yritetään ps:a mollata taas...ei auta, ps jyrää.

Äänestä

Huomio,huomio!+Perussuomalaisten+ansiosta+"kaikkien"+ansiotuloverotus+keveni++maaliskuun+alusta,+ensimmäisen+kerran+seitsemään+"7"+vuoteen.+Seteliselkärankaisten+pykälä+poistettiin,+kauppojen+aukioloajat+vapautettiin,+ministereiden+palkkoja+laskettiin+7%,+puoluetukea+leikattiin+kahdesti,+ministereiden+avustajien+ja+valtiosihteereiden+määrää+vähennettiin.+Ps+esti+ylimääräisen+puoluetuen+maakuntavaaleja+varten.+Päästökauppojen+ja+kehitysavun+kytky+lopetetaan.+Kehitysapua+leikataan+rajusti.+Tuulivoimatukia+leikataan.+Demareiden+ja+vihreiden+kolminkertaistama+kaivosten+sähkövero+laskettiin+muun+teollisuuden+tasolle.+Eu+ja+Eta+alueen+ulkopuolelta+tuleville+opiskelijoille+laitettiin+lukukausimaksut.+Eu+jäsenmaksu+pienenee+150+miljoonaa.+Suomen+vastuut+eurokriiseissä+eivät+kasva,+ei+lähde+uutta+rahaa,+eikä+velkoja+leikata.+Hevosenlannan+poltto+energiatarkoituksiin+sallittiin.+Alkoholilain+säätely+keveni.+Turhaa+pyrokratiaa+karsittu.+Valtionyhtiöiden+johtajien+palkkioita,+bonuksia+ja+erokaorvauksia+on+karsittu+rajusti.+Veropakolaisuus+on+menemässä+kuriin,+Portugalin+kanssa.+Tässä+vain+muutamia+asioita+PS:n+aikaansaannoksista.+On+kiire+en+jaksa+nyt+enempää+kirjoittamaan,+mutta+eiköhän+tässä+aluksi+olekin.

Äänestä

Tiedossa on.

Äänestä
  • Oikeuden puolesta, vääryyttä vastaan. Nöyrästi, mutta nöyristelemättä.

    Siinä se on! Lappuun numero 16 ja se on siinä!!

    Äänestä

  • Jatapahtuu kirjoitti:

    Oikeuden puolesta, vääryyttä vastaan. Nöyrästi, mutta nöyristelemättä.

    Siinä se on! Lappuun numero 16 ja se on siinä!!

    Kuka on tämä homon näköinen kaljupää, joka on nro 16

    Äänestä

  • hintinnäköinenmies kirjoitti:

    Kuka on tämä homon näköinen kaljupää, joka on nro 16

    Minusta hän muistuttaa ulkonäöltään normaali heteroa, mutta luultavasti homotkin äänestävät häntä, koska hänen aikaisempi oikeudenmukainen toiminta viehättää myös heitä.

    Äänestä

Maailman halaaminen tulee kalliiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanpuolue kirjoitti:

“Vaaleissa perussuomalaiset kampanjoivat väkevästi bensaveron alentamisen puolesta.

Myöhemmin hallitukseen päästyään puolue korotti ajoneuvoveroa ja nyt vielä kehysriihessä suostui korottamaan bensaveroa. Tuhansien suomalaisten työmatkailu kallistui kertaheitolla perussuomalaisten ansiosta.”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu