Saisiko kukaan ...?

Omalehmäojas

linja -auto vuoron aikaiseksi Porista Uuteenkaupunkiin autotehtaalle tietysti Eurajoen ja Rauman kautta. Porissa on hirveästi tyhjiä asuntoja ja kai niitä Eurajoelta sekä Raumaltakin löytyy. Olen käsittänyt , että työntekijöitä löytyy , mutta asunnoista on pulaa !

5

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Linjaaodotellessa

      Kyseinen linja viimetiedon mukaan rakenteilla.

    • klhkhl

      Noin 2-tuntia per suunta, ja jo nyt Rauma-Uki lipusta jota "tukevat" pyytävät 4€ suunta. Pori-uki olisi varmaan sitten 8-10€ per suunta.

      Runsaan 10€ tuntipalkalla ei taida kauheasti motivoida. Ja montaa kenellä mahdollisuus kulkea närästää tuo huonomaineisen vuokrapuljun välissä olot.

      Suoraan tehtaan kirjoille vaikka lyhyilläkin soppareilla, tuntipalkka 12€ tunti, ja tessin noudatus sekä mahdollisuus tehdä tessin alla tunnit täyteen 3 tai 4 päivässä.
      Ei tarvisi etsiä kusetettavia enää.

    • optimismionpoikaa

      Viivyn työmatkalla yli neljä tuntia päivässä ,hyödynnän ajan nukkuen tai opiskellen!
      Ei tuota tuskaakaan ja saan työkokemusta ,mitä en muuten saisi.
      Työpäivän pituudeksi tulee n. 12 tuntia,mutta empä ole "pahanteossa" !

      • malkein

        Vuokrafirman silmään kusemista ei sitten kannata mainita papereissa, kukin tekee mitä haluaa. Siitä neljän tunnin matkustamisesta täytyisi saada korvaus.
        Mutta tervemenoa.


    • Hommahanskaan

      No nythän Porissa on herätty toimimaan , mutta Eurajoella kunnanjohtaja ja arvoisat valtuutetut nukkuvat edelleen ruususen unta. Tarttiskos jotain tehrä ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      46
      3118
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      46
      2921
    3. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      53
      2634
    4. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      51
      2535
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      32
      2116
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1870
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1789
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      44
      1645
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      48
      1592
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1399
    Aihe