Anteeks se sormimerkki

Helev...i, milloin pääsen susta yli. Mut anteeksi se merkki. Mulla on vain pahaa olla tällä hetkellä muutenkin.

Voi hyvin.
14431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

täydensi hienosti käsitystäni susta. Sellanenhan sä olet, miksi sitä anteeksi pyytelet. Et muuksi muutu vaikka miten yrität.

Äänestä

No en mä yritä yhtään mitään. Olen vain pahoillani, kun se oli väärin toimittu. Purin vain pahan olon, vaikkei näin ois saanut tehdä, kun et ole sitä aiheuttanut. Niin tuli hieman huono omatunto ja halusin pyytää anteeksi.

Älä luule liikoja. Voi hyvin.

Äänestä
  • anteeksipyynnöt yleensä osoiteta oikealle henkilölle eikä yleisellä nettipalstalla kenelle vaan. ei osoita oikeaa halua anteeksipyyntöön tuollainen.

    Äänestä

Kun kerran molemmat on löytäneet paremman elämäänsä, mitä täällä sit enään pyörii.

Äänestä

Kaikki surkeat anteeksipyytelyt täällä ei kenellekään, tässäkin eka vastaus taas muka oikealta, antakaa olla kokonaan jos ette parempaan pysty.

Äänestä

No tiedätkö, vähän hankalaa pyytää anteeksi, kun ei ole henkilön yhteystietoja eikä hän some-palveluita käytä. Numero on salainen. En nyt sentään lähde hänen työpaikalleen pyytelemään anteeksi "fuck you" merkistäni, koska en minä nyt ihmisestä mitään halua ja se olisi merkki, etten olekaan päässyt yli.

No enhän minä olekaaan., mutten minä sille tyypille sitä kerro, en näytä enkä kirjoita. Koska näin on parempi sekä minulle että hänelle, voimme jatkaa elämämme ja yrittää olla onnellisia.

Tuo anteeksi pyyntö on myös minua itseäni varten. Olen pahoillani ja se on tärkein juttu. Menee se tyyppiin asti vaiko ei. Tein vääri, tunnistin, pyysin anteeksi = kehityin.

Aurinkoa elämäänne <3

Äänestä

Kaikki sä muistat. Vähän kyllä ihmettelin. Olin tehnyt mielessäni sinusta oman kuvan.

Äänestä
  • Niin oletkin, mut näin moni tekee :). Etsimme, löydämme, teemme kuvia, petymme. Mikä on väärin, mutta inhimillistä.

    Mut toivottavasti meni tyypille asti, tai jopa oletkin henkilö, jolle anteeksipyyntöäni osoitin :)

    Voi hyvin

    Äänestä

  • Fuck you kun et usko että rakastan sinua.. Kusipää

    Äänestä

  • Ööö kelle tämä oli osoitettu... laitas oma ketju alulle ja hauku siellä ihmisiä.

    Äänestä

vaikka minäkin kyllä voisin pyytää samaa asiaa anteeksi vaikka mulla oli kyllä syytäkin olla vihainen ;P

Äänestä

Olet kyl pohjakosketus edellisiini verrattuna... etenkin verrattuna viimeisimpään pitkäaikaiseen parisuhteeseeni. Olet todellinen ääliö, susta ei kukaan saa kunnon kumppania. Olet p a s k a a.

Äänestä
  • Ootko peililles puhumassa? Jos niin paska olisin et olis täällä kirjoittamassa :)

    Mä kun oon jo jonkun kumppani :) ja koko ajan kunnollisemmaksi kehityn :) osittain sunkin ansiosta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Josoothäntiedätmistäkyse kirjoitti:

Helev...i, milloin pääsen susta yli. Mut anteeksi se merkki. Mulla on vain pahaa olla tällä hetkellä muutenkin.

Voi hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu