Maratoonarille

Palstailuni on tuonut minulle epätoivottua huomiota. Haluaisin päästä siitä irti. Olla taas vapaa.
Jotenkin ymmärrän elämääsi, kauheata oikeastaan. Ei ei minulle. Ei ei.
Jätetään tämä. Päästetään irti.
Ollaan omissa oloissamme.
Kaunis mies. Ajatuksissa. Annat paljon.
Niin kaunis.
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voiko mies olla kaunis ? Eikä se ole komea

Äänestä

minkälainen akka sanoo miestä kauniiksi?? rekkalesbon näköinen.

Äänestä
  • Kaunis mies on kuva. Ihmisen kuva. Siinä on havisevaa
    herkkyyttä ja hohkaavaa kylmyyttä. Lämpöä hänen ihmisilleen.
    Kaunis mies on seksikäs, jos haluaa. Kaunis mies on runollinen, jos haluaa.
    Kaunis mies on vahva ja hallitsee itsensä. Jos haluaa.
    Kaunis mies voi myös juoda itsensä humalaan ja puhua päättömyksiä.
    Ja olla ihan mahdoton. Kaatua katuojaan. Jos haluaa.
    Ja kaunis mies osaa rakastaa. Jos haluaa.

    Äänestä

Hyvä äiti rakastaa lapsiaan ja elää heidän kanssaan(kautta). 5 miestä talossa. Onko kellään tyttöystävää? Vai onko sekin epänormaalia, kun ei saa sanoa kaunis. Tai minä rakastan. Äiti minua itkettää. Äiti, ole joskus minun puolella. Varmaan on raskasta olla sairas ja salata se. Isäni kyseli eilen mitä oli sairaana puhunut ja mitä hoitajat puhuivat. Pelkäsi varmaan että homous yms, sisäinen saasta paljastuu. Sairas ihminen elää sairautensa kanssa loppuun asti ja yrittää valheilla pitää itseään kasassa. En viitsinyt vastata, koska hänen lukkonsa olisivat menneet päälle, emmekä olisi ikinä enää keskustelleet. On sitä eletty yli kymmenen vuotta ilman että on sanaa sanottu. Se on vittumaista, kun on lapsesta asti tottunut miettimään mitä voi toiselle sanoa,ettei hän romahda/torju/pakene, kun ei kestä itseään. Siksi me juodaan Tomin kanssa viinaa ja haistatellaan vitut kaikille. Kun on paha olla. Surkea ihminen on surkea loppuun asti. Ei uskalla hakea apua, kohdata mörköä vaan leikkii jotain vitun yli-ihmistä. Säälittävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitenhänsinäjaksat kirjoitti:

Palstailuni on tuonut minulle epätoivottua huomiota. Haluaisin päästä siitä irti. Olla taas vapaa.
Jotenkin ymmärrän elämääsi, kauheata oikeastaan. Ei ei minulle. Ei ei.
Jätetään tämä. Päästetään irti.
Ollaan omissa oloissamme.
Kaunis mies. Ajatuksissa. Annat paljon.
Niin kaunis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu