Meillä on palatessa noin kolmen tunnin välilasku Saksassa Munchenissä , mitä ehtisimme nähdä ? Siis tarpeeksi lähellä ? Tai hyvä ruokapaikka tms ?
Kertokaas meille
2
204
Vastaukset
- 8765
Harmi kyllä, en suosittele lähtemään keskustaan, aikaa on liian vähän. Koneen saapumishetkestä keskustaan pääsee suunnilleen tunnissa, ja takaisin pitäisi lähteä saman tien (turvatarkastukset yms).
Eikä siellä kentällä välttämättä tylsää ole ;)
https://www.munich-airport.com/restaurants-261920 - T2mukavampi
Itsellä oli 4h vaihtoaikaa, kävin lentokonemuseossa (Deutsches Museum Flugwerft Schleißheim) ja hyvin ehti. 3 h taitaa olla tähän turhan täpärä, kun museon päässä joutuu kävelemään Oberschleißheimin juna-asemalta reilun kilometrin.
Paluumatkalla mentävä S1 junan siihen osaan mikä menee lentokentälle, eikä Freisingiin, Neufharnin asemalla voi vielä vaihtaa osastoa.
Lentokentän mukavuus on siitä kiinni onko uudemmalla T2 vai vanhalla T1 puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678