Ei Tukholman terrori hyssyttelyllä katoa

Meidän nuorten on saatava puhua kipeistä asioista ääneen, taas menee yöunet. Ihankuin noille piruille ei voisi kukaan mitään. Mikä lääkitys tähän tuskaan täytyy oikein hakea, kun asioista ei edes puhuta niiden oikeilla nimillä ?
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kissa vieköön! Puoluejohtajat hyssyttelevät kansalaisia puhumasta Tukholman terrori-iskusta, koska heillä on huono omatunto Suomeen päästetyistä ISIS-terroristeistä. Itsekin pidän hyvin todennäköisenä, että vielä se islamistien isku Suomessakin tapahtuu.

Huomenna kannattaa äänestää edes protestiksi ehdokasta, joka vastustaa holtitonta maahanmuuttoa. Ylen vaalikoneelta löytyy muutama sellainen porvoolainen ehdokas.

Äänestä

Nyt on aika vaikuttaa. kunnallisvaaleissa, estä valemdian uutiset

Estä holtiton maahantulopolitiikka !!!Katso ketä äänestät

Koska tulee seuraava kuorma-auto.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mäenjaksakohta kirjoitti:

Meidän nuorten on saatava puhua kipeistä asioista ääneen, taas menee yöunet. Ihankuin noille piruille ei voisi kukaan mitään. Mikä lääkitys tähän tuskaan täytyy oikein hakea, kun asioista ei edes puhuta niiden oikeilla nimillä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu