Kun silmiin osuu tarjous "Rooma 39 euroa", sitä alkaa jo pakata matkalaukkua. Lentoa varatessa hinta kasvaakin moninkertaiseksi. Tässä yksi esimerkki:
http://walleni.us/totuus-halvoista-lentolipuista/
Sanna / Walleni.us
http://walleni.us/totuus-halvoista-lentolipuista/
Sanna / Walleni.us
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen useasti lentänyt Roomaan hintaan 39 euroa. Kuinka tyhmä on ihminen, joka maksaa ylimääräistä siitä, ettei jostain syystä pääse tuon hintaiselle lennolle?
Käsimatkatavaroilla pärjää hyvin, jos tarvitset lämpimiä vaatteita Roomassa, ne ovat taatusti valmiiksi ylläsi kun menet koneeseen Suomessa.
Tavaramäärä on eri tarpeista johtuvaa ja matkan pituudesta.
Lentomatkojen ei tulisi missään nimessä edes olla noin halpoja. Hallitus hox hox! Olkaa kerrankin hyödyksi ja asettakaa lentovero. Noin 10€ kotimaan lennoille, 50€ Euroopan lennoille ja 100€ kaukolennoille (verot yhteen suuntaan). Jos on varaa maksaa 1500-2000 euron loma Thaimaahan, on myös rahaa maksaa vero!