Huomenta Sonkajärven toverit! Nyt sitten äänestämään, mutta ei kepua.
vaaliuurnille
6
311
Vastaukset
- tavarits
Ei kepua, eikä muitakaan porvareita.
- turpavärkki
ääni on annettu, mutta en kerro kelle. Kovin on alakuloien näköisiä kuvia ehdokkaista noista vaalijulisteissa, koettaisivat edes pientä hymynkaretta saada suupieliin. no myöhäistähän se nyt on, mutta jos sitten seuraaviin vaaleihin saadaan se hymykin irti.
- kokoomukselaisia
näkyipä siellä useampi ehdokas yhtaikaa, itseään äänestämässä, tottakai!
- KepuIi
Sait Pasi aika vähän ääniä vaikka pyysit kaikki uurnille
- Äänimies
Saattaa olla melkoista juupas eipäs venkulointia seuraava vaalikausi sonkajärvellä. Mikäli demareiden vaaliliitto pitää/pysyy kasassa.
- tavaritsithädissään
Kateellisia kommunisteja on olllut aina täynnä niin Sonkajätvi kuin Sukevakin.
Ei ihme että ovat kuolevia kyläpahasia kun kaikki fiksut ihmiset ovat häipyneet jo ajat sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",285176Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1092365- 1382072
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171760"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1471045Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.311869Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa142700