sun elämässä nyt?
Oletko onnellinen
kaikkihyvinehkä
24704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
En ole tyytyväinen elämääni.
En. Kaipaan rakkautta.
En ole tyytyväinen moneenkaan asiaan elämässä mutta rakkaudessa ei ole valittamista
Osittain. Kunnolla sitten kunnes kohtaan "kohtaloni".
Hän vain puuttuu rinnaltani.
Muuten kyllä. Kaipaan vaan ihmistä, jota en saa.
Elämästä taitaa puuttua silloin jotain todella olennaista
miksei olisi kaikki hyvin?
Kyllä mä olen onnellinen. Jos nyt ei olekaan puolisoa niin uskon että joskus on. Elämässä on paljon muita asioita jotka tekevät minut onnelliseksi. Aina ei ole niin ollut.
En ole. Kaipaan.
Kaikki on ihan hyvin. Päällisin puolin. Kaipaan ihmistä vierelleni, siihen arkea elämään, hellyyttä, läheisyyttä.
Paitsi terveys välil pettää hyvää yötä
En ole ikinä kokenut sitä tunnetta, onnellisuuden tunnetta, mutta vastoinkäymisiä ja se tunne, on hyvin-hyvin tuttu
Kuvittelin olevani onnellinen, kunnes tapasin ihanan miehen jota en voi saada. Tiedän, että sopisimme täydellisesti yhteen, mutta tilanne on muutoin aivan katatrofaalinen... liikaa esteitä ja tekijöitä yhtälössä.
Minä tarvitsen Ee..n....
Eemelin? EEVAN? Laukeetko Amies sekunnissa?😎 Et taida olla etsimäni mies hih hih.
Olen onnellinen siitä, että kohtasin Villen. Jos meistä olisi tullut edes ystäviä, olisin vielä onnellisempi nyt.
Sitä olisit voinut tänään kysyä kun tiemme melkein kohtasivat (no joku 30 sekkaan meni sivuun).Mutta kiitos kyllä olen, nyt ainakin on joka viikko joku päivä ihania onnen hetkiä kultani halauksessa. Läheisyys on meille tärkeätä arjessakin. Sinun kanssa sain sitä odotella kuin olisin odottanut laivan saapumista lentokentällä... en ihan papin aamenella selvinnyt valitettavasti, silti oli hienoja aikoja meilläkin, todella monia.
Olen onnellinen,koska olen löytänyt aarteen, joka herätti minut henkiin. Tunnen eläväni ja odotan innolla ja erittäin jännittyneenä aarteeni näkemistä ja haaveilen että joskus pääsen tutustumaan hänen kukkuloihinsa ja kanjoniin, jossa sijaitsee kuulemma salainen puutarha. Ehkä pääsen eräänä päivänä kuoputtamaan sinne omaa pientä istutustani. Ja vaikka en pääsisi, niin nautin hänen ilostaan, naurustaan ja suloisesta olemuksesta ja olen onnellinen hänen onnestaan ja ilosta.
Suloista <3
Olen sen vuoksi, että sydämessäni on ihminen jonka kanssa haluaisin jakaa elämäni ja siksi haluaisin nähdä hänet, mutta se surettaa jos siihen menee kauan. Elämäni muutkin asiat aiheuttavat surua, keskeneräiset työ-ja asumisasiat. Henkinen väsymys on päällimmäinen olotila.
Moni asia on hyvin ja olen niiltä osin tyytyväinen ja onnellinen. Mutta jotkut asiat on huonosti, niistä osa stressaa ja ärsyttää ym. ja osan vuoksi olen onneton ja surullinenkin, ainakin välillä. Vaikka itsestähän se on kiinni.
Super Duper Uber Onnellinen.
Olen surullinen läheisen ihmisen terveydestä ja sillä on vaikutukset joka asiaan mitä päivittäisessä elämässä tarvitaan. Muuten 7-