Viheraho Pasi YL1

lahden_radioharrastajat

Viheraho Pasi YL1, 322 ääntä, onnittelut Pasille, Kur Kurille ja pikku Viljolle.
Ei mitenkään huonosti , tuolla tuloksella mies olisi monissa maaseutukunnissa ääniharava. Pasi on ottanut sylkykupin roolin , joka myös ärsyttää, mutta tuossa kamppanjassa hän paransi julkisivuaan paljon.

16

1653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parhain.terv.isovaari

      Sitä ihmettelen, kun Pasi Viheraho on rakennettu hyvistä geeneistä, miksi on ottanut sylkykupin roolin.

      Ei tule olemaan Viljola helppoa, varmaan jo kolmen vuoden kuluttua kiusataan, eli joutuu samaan rooliin kuin isänsä.

      • käsityönope

        Nähdään kun eletään, Pasi on monissa liemissä keitetty ja henkisesti vahva, ehkä siitä voi olla hyötyä myös pojalle.

        Kun puhutaan; koulu, työpakka- ja nettikiusaamisesta näiden neurootikkojen tahtoonko pitäisi ympäristö alistuatua? Omat kakarani ovat jo lasten isiä ja äitejä, jotka ovat kohtalaisesti selvinneet koululaisistaan. Nuorinta tytärtäni kiusasi opettaja, ei oppilaat, toki naisella oli ilmeisesti stressiä ja mielenterveysongelmia.

        Somessa aivopierujaan purkavat tampiot ovat järkiään puskasta huutelevia raukkoja joita tuskin kannattaa ottaa ihan tosissaan. Mitä tulee koulukiusaamiseen, pallo on kakaroiden vanhemmilla, tavat lähtevät jo kotoa ja sieltä niitä on yritettävä korjata.

        Tietysti kussakin ajassa on tapansa, kyllä kouluissa kiusattiin jo 50 luvulla, joissakin vähemmän joissakin se oli enempi maanvaiva. Toki silloin opettajat puuttuivat pahimpiin ihan fyysisesti ja tarvittaessa naapurin kakara sai remmistä jos kotoa ei kuria löytynyt.


    • 1942vasta

      Kertoo videossaan mieletäni että saa asumistukee, eikös saa niin hurjasti YouTube tuloja että ei luulis saavan asumistukee.

      Tietysti hyvä jos saa, on Pasi niin mukava ja hieman säälittävä.
      Pasin pitäis kyllä aloittaa salilla käynti, se vois olla mukavampaa kuin arvelee, nimim. kokemusta. Itse aloitin salilla käynnin 76 vuotiaana.
      ajsta 16:15>
      https://www.youtube.com/watch?v=mmboaHKbdic

    • uudessäkylässä

      "Pasin pitäis kyllä aloittaa salilla käynti," joo tietysti olis kiva jos kävis kans rasvaimussa ja poskien kiristyksessä. Hiukset pitäis leikkauttaa kunnon kampaajalla, poistattaa syylät naamasta ja käyttää kevyttä päivämeikkiä. Teuvo Loman voisi laatia Pasille peruspukeutumista varten helposti käytettävät asuyhdislemät.
      "..eikös se saa niin hurjasti YouTube tuloja..." Juu hurjasti tulee rahaa ovista ja ikkunoista. Näkeehän sen kaikesta kuinka luxusta on Viherahojen elämä, tuskin Pasi Kur,kurin kanssa käy nykyisin roskiksista ruokaa etsimässä käyvät kuulemma ihan kaupassa ostoksilla .
      " .. Kertoo videossaan mieletäni että saa asumistukee.." Niin, Asumistukihan määräytyy "somen" mu-tu-määrityksen mukaan, tuskin siinä KELAA tarvitaan - vai mitä?

    • yNNI

      Ihan on omilla jutuillaa " arvostuksen" saanut,aina liikenteessä ollessaan muut eivät osaa ajaa,vaikka ite rikkoo lakia tahallaan ja jopa kehuskellee siitä,pysäköi miten sattuu,ynnä muuta.Ei minkäänlaista lain kunnioitusta,siis tällänen pyrki valtuustoon,ANTAKAA MUN NAURAA.

    • pahaltatuntuuu

      Kuinka Pasi aikoo suojella pienokaistaan, ettei pienokaisen tarvitse kärsiä muutaman vuoden kuluttua videoista.

      Tiedän pienokaisia jotka joutuu jo päiväkoti iässä kärsimään vanhempien videoista. Mutta pakko on sopeutua, vanhempia ei voi vaihtaa

      • Ennenkinkaatojanähnyt

        Kusettaja koko äijä.ruinaa rahaa kaiken aikaa ja kelaa kusettaa.


    • Pasiradio66

      Sossun asiakas ei muuta koko elätti

      • Komppaan

        Todellakin on, ja tosi epämiellyttävä asiakaspalvelijoiden painajainen "HÄNEN rahoillaan" ja hän itse nyt maksaa tästä -tyylinen tyyppi.
        Öö niin unohdin että ne rahat tulevat rahaseinästä.


      • Alijahangiri

        Tervetuloa Ahtialaan!


      • Anonyymi00018
        Komppaan kirjoitti:

        Todellakin on, ja tosi epämiellyttävä asiakaspalvelijoiden painajainen "HÄNEN rahoillaan" ja hän itse nyt maksaa tästä -tyylinen tyyppi.
        Öö niin unohdin että ne rahat tulevat rahaseinästä.

        Raha ei tule seinästä, mutta se ei myöskään osta ylimielisyyttä.


    • Parhain.terveisin

      kyllä oli kinkunpaisto todella vaikeeta eläkeläis-iässä olevalle isälle.. 15-vuotiaat osaa homman paremmin, pojatkin.

      https://www.youtube.com/watch?v=xbiog4_2pyQ

      Ja alle vuoden ikäiselle kinkkua. Meillä saanut ekan kerran kinkkua noin 3-5 vuotiaana ja vain jouluna. itekän ei ole syöty 40 vuoteen oikeastaan koskaan kinkkua, vain kalaa ja kalkkunaa.

      On kyllä selvästi Pasin näköinen poika.

      https://www.youtube.com/watch?v=Abx3UyDkSlU

    • pasivoiii

      https://www.youtube.com/watch?v=-H7GrmtH94Q

      Karuja kommentteja

    • Anonyymi

      hyviä videoita pasilta. oikeaa komediaa.

      • Anonyymi

        Laittoi mainoksia joka väliin täällä loppu katselu,Mihin mahtaa uittaa mainostulot jotka saa? Saksaanko?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laittoi mainoksia joka väliin täällä loppu katselu,Mihin mahtaa uittaa mainostulot jotka saa? Saksaanko?

        en voi ymmärtää miksi aina pitää valittaa jos syy itsessä?
        ei se yhteiskunnan vika ole jos itse nuorena töpänny
        ymmärrän kyllä Pasin kotiolot lapsena ja niimpä se pitäisikin jo lapsesta alkaa lasta opettamaan,kuinkahan käy omien jälkeläisten?
        ei taida Pasi sitä kovin pitkälle katsella tuolla terveydellä


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      264
      2404
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      71
      2383
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1568
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      43
      1406
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe