Kyseleekö passia Viron matkalla

Kyselläänkö sitä passia nyt tallinnan matkoilla? Itseltä ei ole koskaan kysytty.
8143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vahinko_ei_tule_kello_kaulassa

Äänestä

Kysytään, jos menet lähtöselvityksessä tiskille.
Viimeksi Tallinnaan mennessäni kysyivät myös laivaan sisään mennessä Suomen päässä.

Äänestä

Entäs mistä saan viisumin Tallinaan.?

Äänestä
  • Moskovassa Viron suurlähetystöstä. Muitakin paikkoja on.

    Äänestä

Eli menen ensin junalla Moskovaan. Kiitos tiedoista.

Äänestä
  • Sinne Moskovaan tarvitaan viisumi.

    Äänestä

Jos olet autolla liikellä siloin joskus kysytään henkilo korttia

Äänestä

Hyvin usein tullimies haluaa nurkuen passia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


XAXoi kirjoitti:

Kyselläänkö sitä passia nyt tallinnan matkoilla? Itseltä ei ole koskaan kysytty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu