Lupaamalla yhdeksän hyvää ja kymmenen kaunista.
Poliitikon pitää muistaa, että myös vaikeat asiat on ratkaistava.
Vihreitten tapa antaa katteettomia lupauksia, puree, mutta ei loputtomasti. Seuraavissa vaaleissa on kansa jo herännyt.
Miten saat valtaa ja luottamusta
11
178
Vastaukset
Olemalla rehellinen ja ilmoittaa väärintekijät ja
paljasta kansalle takinkääntäjät- Noilla tiedoilla Nousee kunniaan.
ja lähestyy kansaa asiapohjalta. - Kansa hurraa ja kunnioittaa rehellistä suomalaista, jos sellaista enään on. Vapaavuori, -tuo kaikkien aikojen äänikuningas ja tuleva Helsingin Pormestari vannoi, ettei suurta Moskeijaa tule kakolanmäelle.
Tuosta se lähtee.- Se-entinen-Kukkahame
Peitenimi tuo vihreät puolueena, samaa asiaa ajavat kuin vasemmisto, ehkä siistimmin ja monisanaisemmin, alunperin oli muka luonto-vihreää ja nyt tulee totuus. Kaikessa vain samaa suuntaa vasemmiston kanssa.
Vihreän vastaväri on punainen, samaa sakkia siis.- ajatteli.ja
Siinä onkin suurin virhe jnka pieni ihminen voi tehdä, vallantavoittelussaan hän pyrkii säilyttämään asemansa, (ja sen tuomat edut) niin pitkään kuin mahdollista!
Alunperin hyvä tarkoitus saattaa hämärtyä itsekkyyden alle. Maailmassa on harvoja suurmiehiä, naisia, jotka puhtaasta inhimillisyydestä ovat valtaan pyrkineet. - oikeustaju.tallella
kukkahame se puolusti Liliuksen ym. riistäjien optioita ja syyllisti köyhät laiskuudesta. Niputetaan sinut samaan ökyriistäjien sakkiin kun nyt tuossa itse toimit leimakirveenä.
- S-e-k
oikeustaju.tallella kirjoitti:
kukkahame se puolusti Liliuksen ym. riistäjien optioita ja syyllisti köyhät laiskuudesta. Niputetaan sinut samaan ökyriistäjien sakkiin kun nyt tuossa itse toimit leimakirveenä.
Samalla leimalla leimaan sinut höntix!
- eiministeri
No no kuka se taas siinä?
Jokainen täällä saa ajatella omilla aivoillaan ja sinä syyttelet se on sinun
tapa, voitko avata miksi sitä pitäis jonkun hyväksyä?
Jos jollain on rahaa sillä on armaan vastuutakin? - 3---11
Miksi joku pyrkii politiikkaan?
Siksi että hän pyrkii saamaan rahaa ja valtaa.
Niin yksinkertaista se on. - tut.ki.ja
Voi olla että 200 eduskuntalaisesta voi hyvin harva olla perillä miksi ne siellä istuu, hyvä kuukausipalkka ja matkustukset houkuttelee. Kaikessa löytyy näitä kanssamatkustajia, muutama tietää tehtävistää ja suurin osa on vain hyvinpukeutuneena joukon jatkeena.
Äänestyksissäkin voi jättää tyhjän lapun!- et-saa-valtaa
"Voi olla että 200 eduskuntalaisesta voi hyvin harva olla perillä miksi ne siellä istuu, hyvä kuukausipalkka ja matkustukset houkuttelee" ??
Luuletko, että heitä ei opeteta puolueen taholta, miksi he ovat siellä?
Nyt oli kuitenkin kunnalis`vaalit, eikä eduskunnan, joten palataan asiaan parin vuoden kuluttua. Sitä ennen Maakuntavaalit, jossa "sote" soppa on ratkaiseva.
Ruunehan aina horisee joutavia ja mietinkin, kuinka monta aloitusta hän saa kehiteltyä näistä vaaleista ja seuraavaksi tuleekin sitten "jumalat" ja tuonpuoleinen elämä? DD
"Miten saat valtaa ja luottamusta" oli ruunen aloitus.
Hänen viimeinen toivomus kai lienee, että hän saisi valtaa tällä palstalla uusien aloitusten myötä, mutta ei, ei, ei taida onnistua, kuin typerien aloitusten teossa.
Yhtä kiittäen ja toisia halveksien ja listaamassa, kuka on mitä ja ketkä on kuka, ilman nikkiä, joille voisi lähettää viestiä???
- millimies
Täälläkin vääristellään.
Jopa Liliuksen henkeä uhattiin hänensuurenplkkansa takia. Lilius oli osaava yli rajojen.
Fortum tuotti niinhyvin,että hänet oltaisi haluttu pitää.
Muistakaa, että suurpalkkaiset maksavat palkastaanveroa yli 50%. Miloonapalkasta ylimpuoli miljoonaa, förstor du?- Hyi-hitto-
, aatelinen siinä opettaa rahvastansa, jonka pitää tehdä monta työtä yöt-päivät edes elääkseen ja ASUAkseen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834493Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu263284Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt402920- 172772
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172737Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432597Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172559Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132295MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142095Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737