Aina saa yllättyä kun jotkut ottavat tosissaan mun jutut, eivätkä tajua että vitsailen.
Kaikki ei ymmärrä mun huumoria
vitsi....eh
5296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No siinä tapauksessa kannattaisi korjata asia jos näet että toinen loukkaantuu.
Mulle käy samoin tämän tästä. Mutta jotkut ihmiset tajuaa aina. Niiden kans on helppoa, kun ei tarvi miettiä, mitä voi sanoa ja miten.
jotkut heittää "huumoria", joka loukkaa sitä toista esim. vitsin varjolla arvostelee toisen ominaisuuksia tms. vastaavaa. Onko ihme, ettei "kaikki" silloin ymmärrä. Eri asia on, jos ap heittää vitsiä itsestään ja kaikkinainen vitsin varjolla heitetty loka kohdistuu itseesi, silloin saat myös muut nauramaan. Tuskin tästä on kyse, vana tuosta ekasta esimerkistä- eli aloittajasta on hauskaa vitsin varjolla arvostella toisia.
Just noin, vitsin varjolla on kiva loukata toista. Mollaus on jonkun huumoria, mutta toisista se on lapsellista toimintaa ja moukkamaista.....vitsi, vitsi
Niin, kyllä se on helppo vitsailla kun itse ei ole vitsailun kohteena. Voithan sä siin huuli pyöreenä mukamas sitten ihmetellä, kun vitsit ei oikein kolahda.