1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Tämä kannattaa laittaa lottoriviksi
5
1318
Vastaukset
- Superimpitietäjä
Tuo rivi oli muistaakseni toiseksi käytetyin. Jos lottovoitto tulee tuolla, se jakaantuu kymmenien "ovelusten" kesken. Päävoittokin kutistuu silloin nakkirahoiksi.
Päävoitto kannattaa saada jollain perinteisellä sekosarjalla. Silloin optimoidaan mahdollisuus, ettei se jakaannu kovin monen kanssa.Käytetyin rivi se on, kiitos ihmisten tyhmyyden. Kannattaa lueskella vaikkapa rahapelioppaasta miten rivit on hyvä tehdä, tai samat jutut löytyy kyllä myös esim. kirjasta Rahapelien käsikirja.
http://www.rahapeliopas.info/
http://koti.mbnet.fi/tersa/omat/lehdetjakirjat/rahapelienkasikirja.jpg- tptptpt
tersa kirjoitti:
Käytetyin rivi se on, kiitos ihmisten tyhmyyden. Kannattaa lueskella vaikkapa rahapelioppaasta miten rivit on hyvä tehdä, tai samat jutut löytyy kyllä myös esim. kirjasta Rahapelien käsikirja.
http://www.rahapeliopas.info/
http://koti.mbnet.fi/tersa/omat/lehdetjakirjat/rahapelienkasikirja.jpgIhmiset tulis täyttää rivit niin, että kaikki mahdolliset rivit tulis valittua. Niitä on tosin huikeat määrät, mutta suomalaisethan veikkaavat väärin valitsemalla just samanlaisia riviä kaikki. Kenossa varsinkin, kone katsoo sitten mitä on laitettu ja arpoo sen mukaan.
tptptpt kirjoitti:
Ihmiset tulis täyttää rivit niin, että kaikki mahdolliset rivit tulis valittua. Niitä on tosin huikeat määrät, mutta suomalaisethan veikkaavat väärin valitsemalla just samanlaisia riviä kaikki. Kenossa varsinkin, kone katsoo sitten mitä on laitettu ja arpoo sen mukaan.
"Kenossa varsinkin, kone katsoo sitten mitä on laitettu ja arpoo sen mukaan."
Aivan. Ja jos menomatkalla veikkauspisteeseen näet auton jonka rekisterikilvessä on kaikki numerot samoja, niin voit olla varma voitostasi...- kenoilija
tersa kirjoitti:
"Kenossa varsinkin, kone katsoo sitten mitä on laitettu ja arpoo sen mukaan."
Aivan. Ja jos menomatkalla veikkauspisteeseen näet auton jonka rekisterikilvessä on kaikki numerot samoja, niin voit olla varma voitostasi...Ja kenossa ei kannata koskaan antaa "koneen"
arpoa numeroita, koska tietenkin "kone" järjestää
niin että sitten illalla ei tule niitä numeroita.
Myöskään suoran pätkiä, eli tyylin
11,12,13,14,15,16,17, ei ole tullut enää vähään aikaan kun alussa kun keno alkoi ihmiset voitti paljon juuri suoran pätkillä ja nykyään kone karttaa antamasta näitä suoran pätkiä ettei väki voita liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083