Minusta on tullut

Varmaan vanha ja viisas kun ymmärrän, että kaikesta pääsee yli. En takerru asioihin enkä hakkaa päätäni seinään. Ja elämästä on tullut aikalailla helpompaa.
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oon nuori ja älykäs enkä kerää itelleni ongelmia joista pitäs päästä yli

Äänestä

Näinpä, sama täällä. Se on hyvä jo nuorena viisastua..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisasoonkai kirjoitti:

Varmaan vanha ja viisas kun ymmärrän, että kaikesta pääsee yli. En takerru asioihin enkä hakkaa päätäni seinään. Ja elämästä on tullut aikalailla helpompaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu