Olen huomannut jo useampana vuotena, että pääsiäissuklaat, erityisesti mignon munat, katoavat mystisesti kauppojen hyllyiltä heti pääsiäisen jälkeen. Nyt, kun kaupat voivat olla auki myös pyhäpäivinä, niin huomasin eilen ja tänään, kun kävin useammassa eri kaupassa, että pääsiäissuklaat ovat mystisesti kadonneet jo nyt, vaikka pääsiäinen ei ole vielä edes ohi!
Voisiko joku kaupassa työskentelevä tai muuten asiasta tietoinen selittää, että mitä suklaille oikein tehdään, kun ei niitä myydä puoleenhintaan pois? Ostaako Fazer muka takaisin omat tuotteensa vai minne ne oikein piilotetaan?
Mihin pääsiäissuklaat häviävät kaupoista!?
Enymmärrätätä
1
197
Vastaukset
- Anonyymi
Olen huomannut saman ilmiön näin vuonna 2022!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 892026
- 1281372
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231310Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau271261- 661192
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3351013- 78891
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?53848- 121767
- 82756