Arskalle harrastus vinkkiä

Tänä aamuna ei ollut lunta rapulla ja aurinko paistaa. Menet nyt harrastamaan vaikka Amiraaliin hedelmäpeliä kun sitä aikaa alkaa nyt olla, jätät tämän Suoli24foorumin vähän vähemmälle. Annat kotkalaisille mahdollisuuden kirjoitella OIKEISTA kotkalaisuuteen liittyvistä aiheista.

Terveitä harrastus mahdollisuuksia on muitakin, hyppäät pyörän selkään, Sissi tarakalle ja Tavastilaan. Vesipostia kuolaamaan.

Kuolemattomat toistosi on jo foorumilla tullut kaikille tutuksi joten eiköhän olisi jo aika lopettaa kun nuo vaalitkin meni miten meni ja ei olla politiikka osiossa.
25260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Harrastusvinkki on yhdyssana. Olen AMMATTI KOULULAINEN, mutta harrastan kauno kirjoitusta.

Äänestä

Paulalla taitaa edelleen kiristää oma mitättömyys vaaleissa.

Äänestä
  • Väärä suku polvi, miä oon Jarrikka

    Otson lahna miäs

    Äänestä

  • Uskotaan. Kukaan muu ei voi kirjoitella niin järjettömiä juttuja kuin narsistinen ystävämme Otsolan Jartsu, joka ei loukuta kissoja eikä ole lyönyt nyrkillä päähän naista. Puhdas nuhteeton Jartsu ei ole ikinä varastanut eikä häiriköinyt hullun kiilto silmissä.

    Äänestä

  • Mikä ihmeen oikeudenkäynti on Kouvolan Hovissa 4.5.-17 kun Bhöme ja Majuri ovat siellä!?

    Äänestä

  • KELPAISIKO TÄMÄ EDES, Aikuisten värityskirjat

    Anti-Stress värityskirja Kissaterapia
    Onko kissoilla parantava vaikutus? Älä naura, kehräysterapia on vakava juttu. Sen tietää jokainen, joka silittää kissaansa tai katsoo sitä silmiin vastoinkäymisten hetkellä. Käytä tavallisia väriliituja tai huopakyniä ja kosketa tämän kirjan sivuja samettitassulla. Innostavan silityksenhaluinen kuvakokoelma.Rentoudu ja löydä jälleen luomisen ilo

    https://s1.adlibris.com/images/22925317/anti-stress-varityskirja-kissaterapia.jpg

    Äänestä

Kävin Torilla, kun eivät äänestäneen yhdenmiehen listaa. Nyt laitan pihahommat grillaus kuntoon , Luppaa Rajamarketista ja rilli tulille.

Äänestä
  • Heinolan Halko tiedote

    Kaunis kevätsää sai ulkosalle tekemään pilkkeitä talven varalle.

    Äänestä

  • Kissoja yöllä Otsolassa, mutta vain narsistin hullunkiilto heijastaa.

    Äänestä

  • Päijät Hämeen vaalipiiri kuittaa.

    Äänestä

  • Narsu loukuttaa kissoja . Kissat huomaavat hullunkiiltoa loukuttajan silmissä. Muuta syöttiä ei tarvita.

    Äänestä

Ei Luppaa vaa Kylkisavu Kapanossia.

Äänestä
  • Sissille sisävilettä ja isännälle Royal Canin Mini Digestive Care
    -valikoivaan makuun tai herkän vatsan hoitoon

    Äänestä

Tuolta saa pihan hiekkaa. Uusi arrastus pihan laitto jatkuu.

Äänestä

Näin se nyt harrastukset oman kodin hyväksi etenee. Talveksi hiekotus hiekkä 6 millin rakeisena hankittu.

Äänestä

18. huhtikuuta kello 16:33 ·

Kaunis kevätsää sai ulkosalle tekemään pilkkeitä talven varalle.

18. huhtikuuta kello 16:32 ·

Kaunis kevätsää sai pilkkeiden tekoon talven varalle niin se aika rientaa talvea odotellessa

Äänestä

Arskalta kysytään muurausneuvoja tulisijan kunnostamiseen, kun paikka kunnalta ei löydy alan osavaa muuraria. Siinä hyvä homms Hirvoselle.

Äänestä

Arskalta kysellään pönttöuunin nuurauksia, kun paikkakunnalla ei ole helposti saatavilla.

Äänestä

Arskaltapönttöuunin nuurauksiaamiraalista

Äänestä

Arskalta kysellään erään Mäntykankaan rajamailla asuvan muurarin uunin tekeleen korjaus mahdollisuuksia. Onhan Arska tunnetusti osannut antaa vinkkejä miten uunin tekele voidaan saamaan vielä edes vetämään jotta voidaan kokeilla lämpeneekö uunin tekele.

Äänestä
  • Lääkärille menoa suosittelen kirjoittajalle.

    Äänestä

  • Nyt oli hyvä korjausvinkki jarille.

    Äänestä

Eikö kannattaisi jäljitellää sieltä muuraria ettei sutta valmistaisi. Oravalan loukuttaja.

Äänestä
  • Lääkärille menoa suosittelen kirjoittajalle toistamiseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Aikuisen-Oikeesti kirjoitti:

Tänä aamuna ei ollut lunta rapulla ja aurinko paistaa. Menet nyt harrastamaan vaikka Amiraaliin hedelmäpeliä kun sitä aikaa alkaa nyt olla, jätät tämän Suoli24foorumin vähän vähemmälle. Annat kotkalaisille mahdollisuuden kirjoitella OIKEISTA kotkalaisuuteen liittyvistä aiheista.

Terveitä harrastus mahdollisuuksia on muitakin, hyppäät pyörän selkään, Sissi tarakalle ja Tavastilaan. Vesipostia kuolaamaan.

Kuolemattomat toistosi on jo foorumilla tullut kaikille tutuksi joten eiköhän olisi jo aika lopettaa kun nuo vaalitkin meni miten meni ja ei olla politiikka osiossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu