Muistan jo lapsuudesta tämän Luvian hautausmaalla olevan haudan, jossa on kuva 1960-luvun lopulla kuolleen lapsen kasvoista ja nuotteja.
On tietysti yksityisasia, mutta kuolikohan sairauteen vai hukkuiko?
Uudemmalla hautausmaalla näytti muutenkin olevan useampia nuorena kuolleiden hautoja.
Solstrålen Beje - lapsen hauta
SolstrålenBeje
4
485
Vastaukset
- SeKiviOnKorkki
Vai olisko pudonnut kiveltä mereen.
- Levätköönrauhassa
Mitä h-ttiä se sulle kuuluu mihin meni? Jos olet omainen tai muuta lähisukua niin saat sen kyllä tietoosi muuta kautta. Varhaiset poismenot luvial selittyy luultavasti sillä että sisäsiittoiset on heikompilaatuisia ja sairaita. Joten "mitä serkumpaa sen herkumpaa" ei ainakaan paranna perimää kuten ehkä olet luvialla huomannut.
- Hautarauha
Olipa erikoinen vastaus :)
- Levätköönedelleenrauhas
Hautarauha kirjoitti:
Olipa erikoinen vastaus :)
Erikoinen oli kysymyskin, eikö? Tai eihän luvilaine nää toisten asioiden utelemisessa ja levittämisessä mitään outoa : ))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647