Julkisen sanan neuvoston puheenjohtaja on sanonut, että on raskauttavaa, jos poliitikko valitsee mediat mihin antaa haastatteluja.
Toivottavasti V.Niinistöt, Rinteet ja Anderssonit nyt muistavat antaa haastatteluja MV-lehdelle 7-päivää viikossa.
Toivottavasti V.Niinistöt, Rinteet ja Anderssonit nyt muistavat antaa haastatteluja MV-lehdelle 7-päivää viikossa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
MV-lehti tai Seiska ovat aivan yhtä hyviä kuin Hesari. Haastattelut kuitenkin, oikeuskansleria lainatakseni, 'lähtevät elämään omaa elämäänsä'.
Eihän MV tee mitään itse. Se vetäisee copy-pastella jonkun muun tekemän materiaalin ja lisäilee sitten sinne väliin kaikenlaisia irrallisia mielipidehuudahduksia joilla ei ole mitään totuuspohjaa. Sitten urpot lukijat luulee että MV on hakenut "tietonsa" itse.