Te toimisto ei jätä rauhaan

Työ-kotiäiti

En ymmärrä mikä siinä on niin vaikeaa ymmärtää että lopetin työnhaun. Oon nyt siis 1v lapsen kotihoitaja ja silti teen yli 20h töitä viikossa. Kun sain tämän työn kävin te toimistossa juttelemasa ja kerroin että katson ensin kuinka arki rullaa ja saatan sitten hakea lisää töitä, mutta joku aika sitten lopetin työnhaun sillä en kerkeäisi enempää tekemään. Täs on tullut monena päivänä soittoa te:ltä mutta en oo pystyny vastaamaan ku oon aina ollu just silloin töissä. Nyt tuli s postia jotain et cv nettisi pitää uusia kun se päättyy viikon päästä.... mitä se ny vielä on ylipäätään voimas kun lopetin työnhaun. Tänään tuli kaks kirjettä toisessa selvitellään työtarjouksia ja toisessa työttömyysturva oikeudesta. En siis edes oo hakenut äitiysloman jälkeen työttömyysetuutta... en nyt tajua mitä mun pitäis tehdä että saisin ton työnhaun oikeesti lopetettua kun näköjään se ei onnistu ihan noin vaan.

0

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        92
        1806
      2. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        85
        1272
      3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        110
        1133
      4. Tunnistebiisi

        Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
        Ikävä
        73
        987
      5. Taidat tykätä linnuista paljon

        Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
        Ikävä
        105
        909
      6. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        56
        838
      7. Ei sun tarvi jännittää enää

        en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
        Ikävä
        36
        752
      8. Miks käyttäydyt noin?

        Välttelet kaikkia kohtaamisia...
        Ikävä
        47
        751
      9. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        47
        691
      10. Minkälainen ääni mulla on mies

        Sinun mielestä?
        Ikävä
        33
        673
      Aihe