Kalevan tilaus loppuu nyt

Kaleva muuttuu kesäkuun alusta päiväjakeluun.Joten enpä tilaa enää.Pitää lukea netistä
10230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jaa, empä ole ikinä kuullutkaan mistään sellaisesta. Oliko joku Kekkosen sukulainen vai mistä kyse? Ja tämähän kylläkin sattuikin olemaan Kajaanin palsta jos johonkin Kotikajaukseen viittaat.

Äänestä
  • Yritätkö olla kovinkin vitsikäs.
    Kaleva kertoo Kainuun asiat viikonloppunakin. Kun KS on vapaalla. Ja samalla rahalla saa enemmän.

    Äänestä

On se kumma , kun ei kannata enää aamujakelu vaikka samassa painossa tehdään Hesari ja Kaleva . Tuodaan vissiin samalla kuljetuksella Kajaaniin . Vai onko tilaajat niin vähissä ettei kannata .

Äänestä

Kaleva ei kirjoita Kainuusta, ei ole vuosiin enää tehnyt, ei ole täällä enää edes edustajaa. Keskittyy Ouluun . Julkaisee samat jutut kuin kainarikin . Aamujakelu ei kannata kuten hesarillakaan

Äänestä
  • Hesarin aamu jako kannattaa.Niitä menee mukavasti.

    Äänestä

  • Upeeta että on lehti joka ei kirjoita Kainuusta,jee,tilaan heti sen!

    Äänestä

Kainuun Sanomien tilausmäärät kasvaa?

Äänestä

Tilausmäärät on meidän eläkeläisten varassa , jotka olemme tottuneet saamaan vuosikymmenien ajan kainarin aamuisin. Ei lehdessä ole juuri mitään lukemista nykyisellään , mutta tavasta aloittaa aamu lehden luvulla on vaikea luopua . Nuoremmat ei kyllä tilaa paperi lehtieä sen mitättömyyden takia.

Äänestä
  • Olet onnekas eläkelöinen eli kohtuullisissa varoissa.
    Minä kyllä lasken etteivät eläke-euroni veny moiseen turhuuteen pelkän tottumuksen vuoksi.
    Kallis tottumus Sinulla.

    Äänestä

lukekoon ne pöljät siellä oulussa heh heh...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinenlukija kirjoitti:

Kaleva muuttuu kesäkuun alusta päiväjakeluun.Joten enpä tilaa enää.Pitää lukea netistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu