Lisävarusteet Uuteen Octaviaan

Noniin!

Kertokaas mitä lisävarusteita Octavia Ambiente 1.9 TDI:hin vielä tarvii näiden lisäksi:

Moottorilämmitin
Sisäpistoke
Renkaat
Tire pressure meter
62075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...auton ostaa itselleen, niin silloin kait itse parhaiten tarpeensa tietää? Näin ainakin uskoisin asianlaidan olevan.

Renkaat ovat joka Octaviassa vakiona, tarkoitit varmaan talvirenkaita..

Äänestä

  • Eikö kirjoitti:

    ..vaan sitä että lisävarusteet jokainen valitsee todennäköisimmin itse ja tarpeen mukaan. Tietysti jokin vimpain voi olla "pakkohankinta" jollekulle ja muillekin suositeltava, vaan ei ehkä kuitenkaan ihan pakollinen, niin sikäli kysymys voi olla aiheellinen.

    Ja anteeksi jos se hymiön unohtuminen sen renkaisiin liittyvän lauseen perästä aiheutti sinulle kiihtymystä tms. Reippaasta kysymys/huutomerkkien käytöstä näin päättelin.

    Ja mikä oli se meteli ettei täällä muka saisi olla huumoria? Kun sitä kerrankin rivien väliin hiukan viljelee tarkentavan kysymyksen ohessa, sen kuitenkaan olematta siellä kenenkään kustannuksella, ketään piikittelemättä, niin johan nousi haloo.

    Jos tekee mieli vakavalla naamalla syyttää pikkuasioihin puuttumisesta, niin kannattaa miettiä syyllistyykö siihen itse samantien.

    Äänestä

Otin elegance-varustelun. Siinähän ne lisävarusteet ovat valmiiksi? No tärkeimmät tietty ESP (vähentää kuulemma ulosajoja 60% tms, ruotsin tielaitoksen tutkimusten mukaan) ja ksenon-valot (kun täällä etelässä ajetaan pelkästään lyhyillä niin hyvä panostaa niihin).

No diisseliin tietty webasto. Kauko-ohjauksella mieluiten. Sitä ei tuossa listassa ollut, muttei sitä etelässä tarvitse PTC-vastuksen takia. Ja eihän sitä kaikkea tarvitse saada, tuollakin listalla pärjää.

Äänestä

Lähinnä onko jotain ns. pakollisia varusteita että saan esim. peräkoukun sähköt toimimaan. Noita varusteita on niin paljon ettei niistä maallikko heti ymmärrä. Mutta pitää konsultoida myyjää :)

Äänestä
  • Tilaa koukku samantien. Jälkeenpäin asennettuna hinta on n. 300euroa kalliimpi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hii kirjoitti:

Noniin!

Kertokaas mitä lisävarusteita Octavia Ambiente 1.9 TDI:hin vielä tarvii näiden lisäksi:

Moottorilämmitin
Sisäpistoke
Renkaat
Tire pressure meter

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu