Nyt tyytyväisiä?

Onneksi olkoon Kuhmo. Olette lopultakin onnistuneet kitkemään lopunkin elämän tästä kuolevasta kylästä viikonloppuisin. Suuri kiitos kuuluu Kainuun poliisille joka jaksaa illasta toiseen pitää kirjaa, mikä auto ajaa monestikin ohi, ja muistuttaa autokunnan kuljettajaa "pienellä" muistutuksella siitä, ettei tässä kylässä elämää sallita. Onneksi yhteinen taival tämän kylän veronmaksajana on tulossa pian päätökseen, ettei tarvitse siirtyä ratista ryyppäämään! Bon voyage Kuhmo , eläköitykää rauhassa.
101115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kunnollinen poismuuttaja,älä huolestu kainuunpoliisin toimista.
Kaunis ja siveä Suomenkansalainen,-kuten Kuhmolaispoliisikin nykyään on,haluaa sinut vain pois kadulta.
Vanhempiesi maksamat polttoainerahat eivät tule riittämään loputonta rallia Kainuuntien ja Koulukadun ahtaissa ympyröissä.Sinun tulee kasvaa mieheksi/naiseksi.Etelä-Suomen työmarkkinoilla tienaat nopeasti rahaa hankkiaksesi uuden ja nopean sähkövoimalla kulkevan ajoneuvon.
Saavu kesällä 2019 Teslan hiipivää rullausta apuna käyttäen Kuhmoon takaisin.Yön viilennyttyä hiljaisilla kujilla Kainuuntien katveessa,imuta kumit kiinni asfalttiin ja näytä kuinka luuserilla menee.

Äänestä

Joo kyllä ajoivat taas eilen,liekösaaneet urakka palkkaa ( virk.valt.)

Äänestä

Van minäse ajelin, siinä matkahuollon-esson väliä tuore kortti taskussa, niin kylläpä 1ookm,tuli illassa.
Eihän nuo poliisitkaa moittineet.
Autoa ei tarvinnu sammutella koko iltana.
Oli sitä pe-la iltana kova ralli päällä.
Nämä nykyset pilijonnet ei sellaisesta meiningistä osaa ees uneksia

Äänestä

Kyllä se kuule lapskulta on niin että asut missä asut niin ihmisiks sun pitää olla joka paikassa, ei se pelkkää Kuhmoa koske. Enkä sitä paitsi usko pätkääkään että pelkän pilistelyn vuoksi oisit sakot saanu, autossas on taatusti ollu jotain vikaa tai sitten on popit ollu ihan liian isolla

Äänestä

Olen sitä mieltä että saisivat enemmänkin kyttäillä noita pentuja, jotka hurjastelevat tehden käsijarrukäännöksiä autoromuillaan linja-autoasemalla niin että renkaat savuavat.

Äänestä
  • Ed mainittiin, että hulluksi mennyt noita-akka ajattaa pentuja autonromuilla. savu nousee luudasta.

    Äänestä

Niin joo sairaille rauha sairastaa sairauttaan olipa se henkistä tai ruumiillista, pöljästä päästä se ruumiskin lopulta kärsii, mutta sekin LOPPUU.

Äänestä

JA KUHMON POLIISIHAN EI OSAA MUUTA KUIN EPÄILLÄ TUTKIVANSA ASIAA!!!! :D :D

Äänestä

Ikäväkseni olen vanhempana todennut asian, että Kuhmo tuntuu olevan "nuoriso vastainen" kaupunki. Ei teillä nykyajan nuorilla ole täällä juuri mitään tapahtumia tms. Ei ole opiskelupaikkoja, lukiota lukuunottamatta. Ymmärrän hyvin, että pois täältä haluaa muuttaa.. Jos ei täällä autollakaan enää saa iltaisin ajaa niin mitä täällä sitten voi nuori tehdä?? Onhan täällä toki myös sitä "häiritsevää" ajamista, stereot pauhaten ja renkaat savuten. Mutta sitä on vain pieni määrä ja siihen toki pitääkin puuttua. Mutta suuri osa ajajista ei varmasti häiritse ketään. Onko sitten parempi että mennään baariin ja juodaan pää täyteen? Siinäkö nuorison huvit?

Äänestä
  • Ei ne kovin välkkyjä ole.Minä vahingossa olin ajanut puoli vuotta katsastamassa.Monesti ne on jäljessä ajaneet, mutta eipä hoksanneet kattoa rekkaria miten on katsastuksen laita, No eipä nekään aina ehtine kytätä miten on sen laita...Hyvä niin....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Poismuuttaja kirjoitti:

Onneksi olkoon Kuhmo. Olette lopultakin onnistuneet kitkemään lopunkin elämän tästä kuolevasta kylästä viikonloppuisin. Suuri kiitos kuuluu Kainuun poliisille joka jaksaa illasta toiseen pitää kirjaa, mikä auto ajaa monestikin ohi, ja muistuttaa autokunnan kuljettajaa "pienellä" muistutuksella siitä, ettei tässä kylässä elämää sallita. Onneksi yhteinen taival tämän kylän veronmaksajana on tulossa pian päätökseen, ettei tarvitse siirtyä ratista ryyppäämään! Bon voyage Kuhmo , eläköitykää rauhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu