Moi,
Olen tässä harkinnut verkkokaupan perustamista ja ajatus on ollut käyttää jotain valmis softaa kuten mycashflow, finqu tai clovershop.
Katselin noita valmisteemoja ja kenenkään yrityksen teemat eivät oikeen sopineet tarkoituksiini. Ajattelinkin että teen ulkoasun itse, html css, mutta mikä noista verkkokauppaohjelmistoista olisi helpoin käytettävä tällaisessa tilanteessa, jossa ulkoasu on itse tehty? Siten että saisi just sellaisen ulkoasun kuin haluaa ja samalla kaikki verkkokaupan muut toiminnot toimisi kuten pitää.
Verkkokauppaohjelmisto omalla ulkoasulla
3
131
Vastaukset
- kokemusta_kaupanteosta
Homma on hankala jos lähtökohtasi on oma html ja css, koska ne kauppaohjelmat, jotka tuottavat sekä ulkoasun että toiminnallisuude ovat php-pohjaisia. Eli omasta html/css hommasta ei kannata lähteä.
Helpommalla pääset kun lähdet jostain kauppaohjelman omasta teemasta ja muokkaat siitä näköisesi, esim. vaihtamalla kuvitusta.- Verkkokauppamies
Kiitos kommentista.
Latasin mycashflown, tai siis tein tilin heidän palveluun. Tässä vähän säätänyt tuota ja ihan pätevältä vaikuttaa tuo ohjelmisto.
Kuten sanoit niin joo ihan hyvin valmisteemaa muokkaamalla saa omanlaisensa näköisen melko nopeastikkin jopa.
Melko vähän löytyy arvosteluja noista verkkokauppaohjelmistoista. Ehkä tämä mycashflow on ihan ok valinta? - kokemusta_kaupanteosta
Verkkokauppamies kirjoitti:
Kiitos kommentista.
Latasin mycashflown, tai siis tein tilin heidän palveluun. Tässä vähän säätänyt tuota ja ihan pätevältä vaikuttaa tuo ohjelmisto.
Kuten sanoit niin joo ihan hyvin valmisteemaa muokkaamalla saa omanlaisensa näköisen melko nopeastikkin jopa.
Melko vähän löytyy arvosteluja noista verkkokauppaohjelmistoista. Ehkä tämä mycashflow on ihan ok valinta?Ilmeisesti on aivan hyvä koska kelpaa suurillekin yrityksille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4563003Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3082910- 682049
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3391570Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1901451- 1051213
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751192Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121097K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81055- 110964