Uusi puhelin noin 300e hintaan

Puhelimen näyttö lakkasi toimimasta ja edessä olis siis ilmeisesti uuden puhelimen osto. Mikä puhelin olis kannattavin ostos noin 300€ hintaan? Hyvä kamera ja akunkesto tärkeitä, muuten puhelintä käytän lähinnä somettamiseen, viestittelyyn, netissä surfailuun ja verkkopankit, kartat ymym, perusjutut tietysti myös, joihin puhelinta nyt nykyään ylipäätään käytetään. Yritin selailla kauppojen sivuja, mutta valinnanvaraa on aivan liikaa enkä tiedä mikä sitten todella olisi järkevä ostos.
3208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä odottelisin Nokian Kutosta, jonka pitäisi tulla myyntiin lähiaikoina. Siinä on Aito Antero, eli päivitykset tulee pitkän aikaa säännöllisesti. Laitteen pitäisi olla myös mekaanisesti aika hyvin tehty.

Tietysti jos on akuutti puhelimen tarve, niin sitten valitsisin varmaankin Huawein P10 Liten, jossa on 7.0 Android ja 3200 mAh akku.

Äänestä

Reilulla 300:lla saa Honor 8, sitä suosittelisin.

Äänestä

Kokrmuksesta sanon, että Honor 8 on hyvä, mutta hinta kuitenkin reilusti 300e. Honor 8 lite on varmaan myös hyvä. 8 lite niinkuin 7 lite, niin ne on ominaisuuksiltaan puolikkaita verrattuna esim. Honor 8:n. Honor kasisssa on kaksi 12mpx kameraa joista toinen kuvaa mv kuva ja toinen rgb kuvaa. 8 lite on vain 12mbx ja 7lite 13mbx RGB kamerat. Sama on prosessorin tehossa... Honor kasissa on 4GT kun lite-malleissa 2, kasin kummassakin mallissa on lasiset pinnat. ne on kyllä hyviä. 7 litessä on alumininen alapinta ja muovinen etunäyttö... kun itsellä onHonor kasi ja Honor 7 lite, niin kyllä se Honor 8 lasinen pinta on aivanehdottoman mukava ja kamera on parempi, mutta tuo prosessorin teho on maksuasia... Itseasiassa Honor 7liten saa alle 150e, eli jos laittaa siihen vaikka 64GB muistikortin ja suojakuoren, niin säästää vielä paljon 300e maksimiin. Ja sillä pärjää 3-4 vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Khrjsn kirjoitti:

Puhelimen näyttö lakkasi toimimasta ja edessä olis siis ilmeisesti uuden puhelimen osto. Mikä puhelin olis kannattavin ostos noin 300€ hintaan? Hyvä kamera ja akunkesto tärkeitä, muuten puhelintä käytän lähinnä somettamiseen, viestittelyyn, netissä surfailuun ja verkkopankit, kartat ymym, perusjutut tietysti myös, joihin puhelinta nyt nykyään ylipäätään käytetään. Yritin selailla kauppojen sivuja, mutta valinnanvaraa on aivan liikaa enkä tiedä mikä sitten todella olisi järkevä ostos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu