Pituus, paino, tissien koko, pakaroiden koko..? Haluan tietää vielä vyötärön ympärysmitan, kädet ja jalat.. ja millanen kallo sulla on?
Paljon sä nainen painat?
ens.alkuun
21496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kerro ensin omat kokosi.
tuu mittaileen :) voin riisua ja antaa mittanauhan ja paperia ja kynää ja alat taulukoimaan :) mittaa myös jokainen varvas ja navan syvyys ja ja ja
175/ 60, 90/65/90 , mitähän muita tietoja ajoittaja haluaa ennen tutustumista, parisuhteen aloittamista ja ennen hääyötä? Tulevana morsiammena haluaisin myös tietää miehen mitat, koulutuksen ja tulotason?
195/100, 21/5, tohtorin koulutus ja n. 80 000 e/vuodessa
Oioioi, nyt hääyö jo lähestyy...
Kerrotko vielä lisää?
Ei kaikkea kerralla..
mulle vastas :)
Tuo on tosi ärsyttävää, kun joku änkee sivusta röyhkeesti vastaamaan.
Vaaka meni rikki. Kallo on kova. Tissi pehmeä.
Mitä pirua sinä niillä tiedoilla tekisit?
En tiedä, mutta moni sanoo, että painan liian vähän. Nyt olen kai entisestään laihtunut. En oo mitannut paikkoja.
Miten mitataan pakaroiden koko?
Laitetaan perse vedellä täytettyyn astiaan. Lasketaan alkuperäisen ja jäljelle jääneen veden määrän erotus ja jaetaan se litraluku kahdella.
kolme tippaa vaan jäi ämpäriin xe
Saitko persees laitettua tavalliseen ämpäriin? Ne taitaa olla 10 litrasia.. eli miinus kolmetippaa on jotain 9,999.. litraa jaettuna 2 on n. 4,999... litraa. Yks pakara on n. 5 litranen. Nehän voi olla vähän eri paria, mut keskiarvo on se viitisen litraa.
ammeeseen menin :) kolme tippaa vaan jäi ammeeseen kun lähin pois :P
kämmenelleä :)
Pituus pätkä paino sen mukainen ja tissien koko on mitä on. Vyötärö on ja jalat alla, käsia kaksi. Kallo keikkuu mukana.
En tiedä painoani, koska minulla ei ole vaakaa. Eikä sillä ole minulle mitään merkitystä.
162/59/C75/pyöreät_ja_kiinteät/mittanauha_hukassa/kädet_ja_jalat_molempia_2kpl/kallo_löytyy_ja_sisältöäkin
205/55 R17