Jasmin lähti tälle -julkinen nolaus on paras nolaus-linjalle. Pari juttua osui silmään: MIEHENI, MUN MIESTÄ? Miksi ihmeessä tuo omistusliite? Toisaalta kun ventovieraat kutsuvat miestä "Rikuksi" tuttavallisesti, tietääkö Jasmin myös tämän "ihanan Debsun" tai "Rikken?" Annetaan tuon rakkaustarinan kehittyä ajallaan.
JAS-MIINAAAA
rikdeb
141152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miettikääs, heti vapun jälkeen se täräyttää Ausseihin!! Luulis hyrisevän innostuksesta ja jännityksestä, eikä korvaansa lotkauttas tommosille epäilyille.. Vai mikäs päivä tarkalleen se lähtö on, kun ei oo vieläkään paljastettu? Kiihkeät ja niin onnelliset rakastavaiset kohtaa taas Australian lämmössä, ai että! Rikke, tykkää pliide ees yhestä Jasminin kuvasta.. Rakkauden takii vaik.
Mulla on vain yksi kysymys; jos kerran Richardin kanssa nyt seukattu 1 1/2 vuotta, niin mikä juttu se toinen aussi oli? Kukkia tuli ja matkaa suunniteltiin?? Yhteinen hotelliyökin oli. Luuleeko Jasmin tosiaankin, että poistamalla instakuvia, koko menneisyys pyyhkiytyy pois. Ja nyt siis itse väittää, että juu-u, puolitoista vuotta on täs nyt oltu yhdessä. Ihme juttu...
Toukokuussa Ausseihin, hah!
Oisko lento vaikka 31.5. vai onkohan ollenkaan....
Kirjoittihan Jaska ennen joulua, että hän menee Ausseihin alkuvuodesta. No toukokuuhan voidaan katsoa alkuvuodeksi...aina kesäkuun loppuun asti on alkuvuotta.
Mikä työvelvoitteista (ylipäätänsä miltään velvoitteilta) vapaata naista pitää erossa rrrrrakkaastaan?
Tuskin se rrrriku nyt alkaa lomailla kun Ausseissa lomakausi on jo ohi.
Töitä pitää alkaa painamaan ja kovalla tahdilla pitääkin!
Yksityisyrittäjät ei lomaile, varsinkaan kun on vielä yritys uusi ja heikoissa kantimissa.
Eikä pienyrittäjä tee 8h/pv-duunia, vaan lähemmäs 12h/pv.
Toi jättivauva ei vaan tajuu, että arki se on Ausseissakin!
En lähtökohtaisesti usko alkuunkaan tähän rrrrakkausstooriin.
Poikansa äidin kanssa ovat yhdessä työpäivät ja viikonloppuisin harrastavat yhdessä.
Mihin väliin joku imbesilli bitch of Finland mahtuu?
JOS rrrriku on Suomessa käväissyt Norjan työmatkan puitteissa ja vaan heittänyt zäässille, että "nähdään", niin tää on jo viisumia tilaamassa....Mahdetaanko myöntääkään.
Oli se viimekertainen "yllätys"vierailu niin nolo ja sai nopean lopun kun rrrriku ei ollutkaan vastaanottamassa ja elättämässä.
Maastakäännytys tuli persaukiselle.
Et sitten vieläkään 6v jälkeen ole päässyt yli miehesi menetyksestä Jassulle?
Hupaisaa vappua sulle, Helga tai Jassi! Toivottavasti teillä raha riittää vappuherkkuihin, ja edes yhteen vappupalloon pikku-Jasminille. :)
Kuinkas kauan Jassukka sitä miestä piteli, vai toimiko jälleen vain pikapanona jollekin??Tämä Jassun nykyinen, jo yli vuoden, kestänyt "suhde" on tosi naurettava!
Samiksia, ja uskollisia ollaan, hahahahaa!! Kaikki miehet eivät varmaan mielellään olisi jonkun höperön "muruja", ihan julkisesti! Epäilen, ettei Riku tiedä, että tämä lotjake tekee hänestäkin säälittävän naurettavan.
Sitä pitelemistä sun on kysyttävä Jassulta (kai sen kirjainkin tietää). Kovin on katkerana asiana mielessä vielä 6v jälkeenkin.
Eikös se menny niin että Henkka kertoi asiasta ja jassu kiisti? Eli miksi jassua mollaat tästä? Tai no, ei tarvi vastata, eiköhän se oo jo kaikille selvää ;)
Kenelle Jassu nyt EI olis antanut? Kaikki suurin piirtein saman ikäluokan julkkikset, ja vanhemmatkin, on tainnut päästä Jassun pesälle. Kuka nyt on vaan kehdannut kännissä sen yhdeksi yöksi pokata.
Pitäisköhän tohon Jassun julkaisemaan sähköpostiosoitteeseen kokeilla tilata muutama uutiskirje? Onko joku oikeasti niin hullu että haukkuu käyttäen työsähköpostiaan?
on noita tyhmiä tyttösiä; Maijaa , Katjaa, Niinaa, Anninaa, vieläkö joku lähtee omalla s-posti osoitteella vinkumaan totuuksia? Ovatko oikeasti ylpeitä itsestään? Ja täällä kun ihmetellään, miksei Jasmin vastaa kyselyihin sen enempää kuin kommentteihinkaan, niin julkaiseepa sitten instassa, pitäisi ainakin kyselijöitten olla tyytyväisiä, kun noinkin noteeraa. Eikö tuossa parissa ole samikset, pelimies ja pelinainen...VAPPUJA VAAN?!!
Kyllä se kertoo aika paljon ihmisestä, jos duunipostia käyttää tälläiseen.
Tuleeko Jassulle muuten paljonkin karenssia erilaisiin tukiin tuon Aussi-matkan takia tai että hän on lähes avoliitossa melkoisen menestyneen liikemiehen kanssa?