En tiedä mitä tehdä. Mun sydämeni on aivan lukossa. En saa sinua mielestäni, en millään. Paljon olisi tehtävää ja touhua, mutta olen ihan lamaantunut. Miten tunteet voivat olla näin voimakkaat. Mä oikeasti pidän sinusta ihan liikaa. Ajatuskin siitä, että saisin sinut itseäni vasten nipistelee alavatsallani, vihlaisee sydämmessäni, nipistelee sormenpäitäni. Välillä tuntuu, että pakenet. Itse kyllä tämän kaiken aloitit... Nyt olen huumorin varjolla sinulle vastannut. Olet tainut pelästyä minua? Olen aikuinen nainen ja ymmärrän jos en ole sinulle kiinnostava kohde. Olet kyllä antanut vähän toisin ymmärtää. Koska olemme molemmat varattuja en uskalla tehdä mitään konkreettista aloitetta. Et kyllä tee sinäkään. Joskus toivon, että jäisit kanssani juttelemaan tai pyytäisit juttelemaan. Tiedän sinulla on minua nuorempi vaimo, varmasti persoonana oman arvonsatunteva ja vahva nainen. Mä taidan edustaa myös vahvaa naistyyppiä, mutta pehmeämpänä, huumoria ilmassa periaatteella. Tässä taisi käydä niin, että yhteiset keskustelumme, flirttailumme ovat olleet vuosia kestävää ja nyt minä haluan lisää! Haluan sinua. Miten tänään olisinkaan halunnut, kun istuin edessäsi kosketusetäisyydellä, nostaa katseeni silmiisi... Laittaa käteni farkkujesi vyölle, vetää sinua 30 senttiä lähemmäs. Siirtää käteni pakaroillesi ja avata suullani vyösi... Sinä saat minussa aikaan sellaista intohimoa, että en tiennyt edes voivani tuntea! Toivon, että sun vahvat, miehekkäät ja hellät kätesi koskettaisivat niskaani, hiuksiani ja määrätietoisesti vetäisit minut itseäsi vasten. Ajatuskin saa hengitykseni kiihtymään.
Jos annamme tämän mennä ohi? Meneekö se ohi? Tuntuu, että vuosi vuodelta, kun tutustumme lisää pidämme toisistamme enemmän? Mistä tiedän, että en vain kuvittele? Voisiko tämä edes onnistua, kun varattuja ollaan? Satutanko vain itseäni ja toisia? Onko sun silmien pilke ja hymysi vain omaa mielikuvitukseni tuotetta?
Olen aina kuvitellut, että miehet ovat rohkeita ja ottavat sekä sanovat jos oikeasti kiinnostuneita ovat?
Sä olet ❤.
Sä olet 🔥.
Sä olet 😘.
Sä olet 💥.
Jos annamme tämän mennä ohi? Meneekö se ohi? Tuntuu, että vuosi vuodelta, kun tutustumme lisää pidämme toisistamme enemmän? Mistä tiedän, että en vain kuvittele? Voisiko tämä edes onnistua, kun varattuja ollaan? Satutanko vain itseäni ja toisia? Onko sun silmien pilke ja hymysi vain omaa mielikuvitukseni tuotetta?
Olen aina kuvitellut, että miehet ovat rohkeita ja ottavat sekä sanovat jos oikeasti kiinnostuneita ovat?
Sä olet ❤.
Sä olet 🔥.
Sä olet 😘.
Sä olet 💥.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ihana kirjoitus! Toivottavasti tavoittaa oikean miehen. Jos mä oisin mies, oisin ihan sulaa vahaa.
Jep, lupaus nussimisesta yleensä sulattaa miehet.
Anna joku tunniste?
N kirjain.
Sukunimi alkaa n kirjaimella. Tuo yllä oleva auttaako.tämä kommentti ei ole aloittajan laittama.
annahan etunimen kirjain myös, auttaa paljon.
Etunimen kirjain on aakkoslaulun toisessa "säkeessä".
HIJKLMN...
opqrstu...
Jotain tunnisteita tarvis. Muuten en uskalla sinua lähestyä, en halua että tämä homma kosahtaa kiville ennen aikojaan. Varma pitää olla.
Mä uskon, että kovin moni ei kuitenkaan noin lähietäisyydellä ole ollut, joka näin voisi tuntea... ;) Kyllä uskon miehen itsensä tekstistä tunnistavan. Ja jos hän ajattelee, että ei tiedä kuka naisista tämän kirjoitti... on hän juuri niin pelimies mitä pelkäsinkin.
Voi mikä uni!!!! Kyllä, meillä oli niin kuuma työpaikkaromanssi, että minun pomoni kertoi unessa " Tämän ovat kaikki tienneet, se oli vaan ajan kysymys.". Kunpa tuo olisi enneuni! Unessa sain olla sinulle hyvä, riittävä, tarpeeksi nätti, näyttää tunteeni, huolehtia ja välittää. Mikä parasta tunteisiin vastattiin suurella intohimolla... Juuri tälläisena hetkenä toimitusjohtaja osui tulemaan paikalle, kahvihuoneeseen. Real life ehdottomasti jokin muu paikka, kuin kahvihuone olisi parempi ja turvallisempi ;) Tällä unella jaksan vapaiden yli! ❤.
Kyllä tämä mies olisi onnellinen jos minusta joku tuolla tavalla ajattelisi.
Hyi hitto, mitä pettämisfantasioimista taas. Ehkä sillä on pieni ja saat ansiosi mukaan
Ei se koko ratkaise vaan taito käyttää ;) ja erityisesti se minkälaisia tunteita mies herättää korvien välissä ja sydämmessä!
Tuottaisivat paremman tuloksen.
Aijai. Rakastatko enää omaa miestäsi kun kirjoittelet tämmösiä?
Harmittaa miehen puolesta. Päästä miehesi menemään jos sinulla on uusi kiikarissa. Tuhlaat hänen aikaa ja tunteita. eikö tunnu yhtään pahalta huijata omaa puolisoa? Jos liekki on hiipunut niin kerro se miehellesi. Jos aiot jättää oman miehesi niin tee se ennen...tätä kaikkea mitä olet jo tehnyt... :(
Pystyisitkö sinä näyttämään näitä kirjoituksia miehellesi ihan hyvillä mielin?
Voisin näyttää, mutta en halua. Minun parisuhteeni on ajautunut aikoja sitten loppuunsa, mutta elämä ei ole aina niin yksinkertaista. Asun mieheni kanssa ns. saman katon alla. Näemme todella harvoin. Tähän on syynsä. En avaa niitä tässä enempää. Myöskään tämä ns. halujen kohde ei tiedä näitä asioita.
Kukkahattutäti vauhdissa. Ei tiedä tosi elämästä mitään.
Selkeät tunnisteet. Sukunimi alku N, etunimi HIJKLMN..........
Voi miestä voi naista jotka petturina kiimoissaan hurahtaa.