Loppuuko taas yhden yrityksen toiminta Kokemäeltä? Mihin kauppias on hävinnyt?
Lopettaako Tekniset
Kuolevakylä
333738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Poikkesin liikkeessä tässä yhtenä päivänä,olis ollut asiaa itte johtajalle.Myyjä kertoi että johtaja on poissa eikä tiedä koska tulee.
Johtaja ja kaiken omistaja on tämä vanhempi veli. Kauppias ei ole ikinä mikään johtaja ollut, palkollinen ja vanhemman veljen renki.
Kyllä loppuu ja tilat on vuokrattu SPR:lle joka avaa siihen maahanmuuttajien erityisosaamis keskuksen.Alkavat valmistamaan kaikkia erilaisia kädentaitoa vaativia puukirahveja sekä tölkkiklipsu oviverhoja ym.ym.
niin jos asiaa puhutaan siin aukee kilpailevan firman myyjän uusi liike
Olis kiva nähdä Kokemäellä edes jotain kilpailua. Mutta jos tuo uusi liike kilpaileekin vanhan liikkeensä kanssa.
Kuulemma loppuu tilit on kiinni.omistaja jatkaa häämekko bisnestä koska siinä ja huutokauppa romuissa on tulevaisuus.erityisesti anttilan vanhoisssa hyllyissä ja haljenneissa kattotiilissä
Ja omistajahan ei ole tämä tekniset kauppias. Ettette sotke väärää ihmistä taas asioihin ja liikkeen lopettamiseen.
Niillä häämekoilla varmaan saakin kunnon tiliä aikaseksi, on niitä jo myytykin monta vuotta.
Niin vanhoja että niistä pitäis maksaa että kukaan niitä huolisi.
Ei pidä olla kade jos joku osaa myydä hää mekkoja.
Hää_mekkoja on yhdyssana= Häämekkoja.
Kauppias itse on kade. Kaikille.
Aivan sama onko oikein vai väärin kirjoitettu kun kun kommenttien taso on tätä luokkaa.Eikö ihmisillä ole mitään muuta tekemistä kun kirjoitella joutavia asioita tälle palstalle. Ja suurin osa ei edes tiedä asian todellisuutta kysykää asianomaisilta totuus ja kommentoikaa vasta sitte .ei koske pelkästään tätä juttua
Kysytään totuutta, mutta omistajalta ja pomolta, hän kertonut jo ihmisille miksi kauppias lomautettuna. Kauppias voi jatkaa fantasioitaan siideriä juoden siitä miten muka omisti kaiken ja oli kaiken yläpuolella.
Kateeksi käy. kesä tulossa liiton päivärahat juoksee ja siiderii . Ei voi paremmin alkaa
Siiderii kuluuki, pakettiautollisten verran virosta ja emännälle maistuu kans. Vakka kantensa valinnut😂
Ihme kun ei kertaakaan jääny ratsioissa kiinni.
juu ja maanantaina meen jälleen
Jos joku on jotakin vienyt niin se on omistaja joka on tarvinnut rahaa rahoittaakseen huutokauppa ostoksiaan ja koittaa vain vierittää jutun muiden niskoille.
Vinkkinä sulle: Patologinen valehtelu https://fi.wikipedia.org/wiki/Patologinen_valehtelu ja sieltä lisäksi https://fi.wikipedia.org/wiki/Narsistinen_persoonallisuushäiriö.
kauppias parka, ku sillai ja tollai. Ilkee ja ikävä omistaja lomautti ihan aiheettomasti. voi voi voi.
Se yrityshän on aivan kuralla milloin on autojen käyttömaksut maksamatta ja toisinaan myös verot .samoin tilit tukkureille kiinni ja käyköhän joka päivä edes asiakasta. EI
Minä käyn joka päivä Teknisillä ja en arvostele heitä enkä ketään muitakaan tällä palstalla. Minulla on hyvä olo ja ei tarvitse purkaa omia paskojaan täällä.
Taidat olla sitte siellä töissä , kun joka päivä käyt
Kuka on niin idiootti että puree ruokkivaa kättä? Kuka siellä oli myymäläpäällikkönä, kuka myymässä, kuka kirjanpitoa rukkaamassa, kuka kieltäytyi siirtymästä nykyaikaan, hyödyntämään somea/digitekniikkaa?
Omistaja, joka ei osaa edes sähköposti käyttää, puhelimestakin ymmärtää päiväkotilapsetkin enemmän kuin hän
Onko omistaja se jolla on housunvyötärö kainaloissa ja hygieeniapuoli vähän rempallaan HAISEE
Ei se ole omistaja, vaan se olet SINÄ!!! Menepäs poju pesulle.
Omistaja on sellanen n. 60 äijä, jolla todellakin on housunvyötärö kainaloissa ja hieman tuo perus puhtaus/siisteys vähän puutteellinen
Enpä ole moista huomannut. Enemmän häiritsi se kauppiaan järkyttävä dödölemu. Hajuste -ja tuoksuyliherkät kovilla sen lemupilven keskellä.
Miltä ne omat luurangot näyttää siellä kaapissa ja omat kuras... oisko nyt parempi olla hiljaa ja katsoa peiliin. Sympatiat on omistajan puolella.
Jos on piikkejä, sitten sen takia, että voukralaiset eivät maksaa vuokraa eikä muita laskuja. Kaikki on hänen niskoilla. Sen takia ehkä hän on töissä yöt kun päivät ja välillä sitten vaan ei jaksaa mennä 36 tuntiseen työpäivään jälkeen suihkuun. Lisäksi joutuu siivoamaan toisteen tekemä sotkua.
Ei edes herää ennen kahtatoista. Ja klo 17 jälk. Kotiin nukkumaan ja kun ilta pimenee siirtyy ulos tönkimään romukasojaan. Eikä ole milloinkaan siivonnut mutta sotkea osaa
Lopun alku ,kun oli jo luottotieto merkintä. Todella "vanhaa" tavaraan enää myynnissä ja muutoinkin on jo pitkään näyttänyt että mennään alaspäin kovaa vauhtia
Höpöhöpö, tyttö on mukava ja hyvä myyjä..ei mikään nirppanokka! Ei varmaan ole valtuuksia tilata uutta kamaa ihan niin vaan. Eiköhän omistaja ole kussut asiansa itse.
Kyl siihen työmies tarpeensa tekis. On komia!
Loppuuko oikeesti?