Vappuliikenteessä Clamour xx Business- mallilla. Pari rekkaa edessä ja tiessä mutkia mutkien jälkeenkin.
Millään ei näe mutkan taakse kuten pitäisi ja totuttu. Kaareutuvan valon ominaisuus kurkkia yläkautta puuston taakse on tänään hukassa.
Ei muuta, kuin drooni ilmaan sitten, lentämään edellä ja näyttämään kuvaa mutkan takaa. Olikos sen nousu kahdeksan painallusta oikealle ja sopiviin väleihin viisi kertaa OK?
Voi pi pi pi pirskatti mutka jo jäi taakse, rekat jurraa ja häkäpönttöjä tulee vastaan.
Ei tässä kerkiä vapuksi mihinkään. Iiiiik, vain 50 lasissa ja 6 astetta lämmintä. Mikä mph? Mailia tunnissa, mitä se on kilometreissä?
Ja miksi näyttää nyt mph? Ja Yhdistyneen kuningaskunnan malliversiot?
Voi pirskatin pirskatti. Simapäissään tuoneet minulle Kuningaskunnan version.
Eikun pysäkille. Ainakin nopeusmittari on saatava toimimaan. Settings - Inst. cluster - Display unit Speed-/odometer km or miles.
On jämähtänyt mileksiin ja hyljeksii kilometrejä vaikka mitä tekisi. Luulee olevansa Australiassa - Unidet King...
Olkoon, menoksi taas. Mitäh? Huolto myöhässä 31 päivää!
On se sittenkin simat imaissu, oli nääs huollossa ja katsastettiinkin.
Kyllä on vanhanaikainen kärry, ei ymmärrä matkanteosta mitään. Ei kai se kohta pysähdy kokonaan?
Otanpa itsekin simaa ja kohta katselen kärryn, jonka taulussa on väännettävät nappulat, käsivaihde ja vaijerimittari.
Menikö sima autolle?
Vapputotuus
2
239
Vastaukset
- Janapitkä
Täällä laskee aikaa. 26 pv huoltoajan umpeutumisesta.
Uusi ajanlasku on alkanut. X päinää autoni merkkihuollosta. Montakohan päivää on ikuisuus? - Janapitkä
Täällä laskee aikaa. 26 pv huoltoajan umpeutumisesta.
Uusi ajanlasku on alkanut. X päinää autoni merkkihuollosta. Montakohan päivää on ikuisuus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224522Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1534086Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133326Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673066- 862724
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282353- 372213
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211610- 201585