Hotelli Barut B Suites -SIDE-

14.6 matkaamme perheen kanssa kyseiseen hotelliin.. Onko kokemuksia hotellista ja yleisesti Sisestä?
124555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ollaan menossa samaiseen hotelliin 28.5 ekaa kertaa. Hotellista löytyy aika heikosti juttua koska nimi on juuri muuttunut, ennen oli family life side ja sitä ennen vielä joku sunwing west side... eli noilla hauilla voi lukea kokemuksia. Hyvää olen lukenu ja tuttavilta kuullu.

Äänestä

ON aivan loistava, muutenkin Side on hieno paikka. Tuo hotelli kannattaa ottaa netista suoraan ja lennot reittilentoina jos haluaa säästää ja paljon, Kentältä taksi 6 hengelle n. 60e sivu ja matka kestää 25min.

Äänestä

Mekin oltiin tuolla omatoimimatkalla, kiva paikka, oltiin 12vrk 2 aikuista ja 2 lasta viime elokuussa. Maksettiin tuosta matkasta lentoineen koko porukka 1800e ja all inclusive tietysti. Sideä suosittelen todellakin ja toinen kiva paikka on Belek

Äänestä

tuolla hotellin sivuilla ja tui:n sivuilla sanotaan että hotellin ravintolaan miehille pitkät housut ja umpikärkiset kengät? ihanko oikeesti??? ymmärrän toki että ei missään uikkareissa hilluta ravintolassa mutta meillä ei ole edes koskaan ollu mukana mitään umpinaisia kenkiä ;)

Ja onko hotellin lähistöllä joku oma pieni"keskusta", kuinka pitkä matka siihen on? onko mitään ravintoloita tai basaarikojuja lähistöllä, vai pitääkö kaikesta mennä siden keskustaan?

Äänestä

Ei oo vaatetus niin tarkkaa :) ja on basaareja ym. Barut ketjun hotellit on kyllä tosi korketasoisia. Jos varaatte ala.carte ravintolan siinä hotellissa niin dresscode voi olla tarkempi, mutta ollaan niissäkin aina lasten kanssa käyty ja hyvin on menny. alacartet kuuluu tietysti tuohon all in. systeemiin ei siis tarte erikseen maksaa.

Äänestä

Meidänkin perhe on menossa elokuussa samaan hotelliin.Olisi kiva tietää mitä tavaroita,vaatteita yms matkalle kannattaisi ottaa, sekä niiden määrä.

Äänestä

Olemme Syyskuun alussa myöskin lähdössä tähän hotelliin. Kiinnostaisi tietää että onkon all inclusive millainen, Ja vaihtuuko meni vai aina samaa ruokaa ja onko ruoka hyvää?! Myös kaikki muut vinkit 8v ja 6v lasten kanssa matkustettaessa tähän kohteeseen otetaan vastaan :)

Äänestä

Olisi kiva tietää millainen hotellialue on esim onko hotelli alueella kauppa tai kauppoja.Sekä onko hotellissa sisäuima-allas.Onko hotellin lähellä kauppoja?

Äänestä

Moi. Olen ollut Sidessä 5 kertaa. 3 kertaa aiemmin tässä hotellissa, jota myi ennen Tjäreborg nimella Sun Wing Side West. Todella mukava hotelli, lapsi oli ekan kerran 1.5-vuotias, kun oltiin. Lähellä on useita ostoskeskuksia ja basaareita, lähialueen palvelut ovat hyvin kehittyneet. Lähin ilmastoitu ostoskeskus on 200 metriä hotellista. Muutenkin suosittelen tätä Evrensekin aluetta enemmän kuin aivan Siden keskustaa tai Siden itäpuolta. Valtaosa alueen turisteista on saksalaisia ja liikkeistä uleensä aloittavat palvelun saksaksi ja vaihtavat sitten englanniksi tarvittaessa.

Emme ole ottaneet ikinä all inclusevea, koska illalla on mukava kävellä vaikka läheiseen Kumköyhin syömään. Ollaan käyty aina heinäkuussa. Kaksi aikuista ja yksi pieni lapsi. Kaksi viikkoa maksanut yleensä noin 3000 euroa ilman all inc.

Äänestä

Täällä myös olemme 3:n lapsen kanssa lähdössä elo-syyskuun vaihteessa tähän hotelliin. Mietityttää että pääseekö siellä hyvin kulkemaan rattaiden kanssa vai otanko vauvalle suosiolla rintarepun matkaan.

Äänestä

Olimme Barut B Suites hotellissa kesäkuun alussa 2017 ( 2 poikaa ja äiti). Tuilla oli tarjous, jossa all inclusive maksoi 1 €/pvä. Hotelli oli ihan siisti ja siellä oli kiva lapsille sopiva uima-allas sekä erillinen kahden vesiliukumäen allas. Hotellissa oli pieni spa, jossa oli hierontoja, pieni hamam ja parturi. Hotelli oli aika lähellä rantaa, ja all inclusiveen kuului myös rantabaarin ruuat ja juomat. Ruoka oli ihan hyvää ja sitä oli kyllä riittävästi. Loma oli todellinen lepoloma. Hotellin lähellä oli paljon putiikkeja ja pieniä ostoskeskuksia, joissa myydään turistikrääsää ja vaatteita. Siden vanhaan kaupunkiin oli ehkä 10 km tai alle mutta taksilla pääsi hotellin vierestä. Taksi taisi olla kalleinta siellä, 14 €. Kaikenkaikkiaan kiva kohde, pikkuisen siellä rakennusten osittainen huono kunto pisti silmään, mutta kiva nähdä erilaisia paikkoja. Oli eka kerta Turkissa ja vaikka ensin jännitti mennä niin loma oli ihan leppoisa aurinkoloma.

Äänestä

Onko hotellin altaat lämmitettyjä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete0132 kirjoitti:

14.6 matkaamme perheen kanssa kyseiseen hotelliin.. Onko kokemuksia hotellista ja yleisesti Sisestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu