Tämä vappu 2017 muistetaan

Muistetaan

Sään puolesta tämä vappu varmasti muistetaan, kuten edellinen täysin lumeton joulukin. Epätavallisten säiden puolesta. En muista koskaan, että koko suomi olisi saanut tälläisen paksun lumivaipan vapuksi. Räntää ja vettäkin on kyllä joskus sadellut. Mutta ei tälläistä määrää lunta! Ennen on voinut kerätä vappuna leskenlehtiä ja sinivuokkoja.
Nyt voi tehdä lumipalloja ja laskea vaikka liukumäkeä.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haaahhh

      Se on ihan oikein näille vappuörveltäjille! Hyvä että on paska keli!

    • harmiahetiaamusta

      nyt vappupäivänä sää näyttää tosi komealta ainakin Tampereen suunnassa. Minua ottaa päähän nämä televisio-ohjelmien laiskurit, mitään vappuohjelmaa televisiosta ei tule, ei myöskään jouluohjelmaa eikä pääsiäisohjelmaa. Jos vielä voisi sanoa TV-luvan irti, sanoisin sen varmasti. Ei kai se nyt niin maltaita voi maksaa, ettei niitä kameroita voi rahdata Ullanlinnaan niin kuin ennenkin vai onko taas kyse jostain muusta, suomalaisia tapoja ei voi näyttää, kun se loukkaa jotakin Suomessa olevaa etnistä ryhmää. Varmaan ohjelmavastaavat saavat kiksejä, kun mitään juhlapäiviin liittyvää ei televisiostai enää näe, samaa mössöä kuin muinakin päivinä. Vai liittyykö tämä uskontoon, kylläsentään kommusnistitkin ja vasemmisto ainakin vappua juhlii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2704
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      256
      2274
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      20
      1400
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1062
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1011
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1003
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      902
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      788
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      751
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      732
    Aihe