Hiv-positiiviset Etelä-Karjalassa

Kohtakaikissa

Täällähän on paljon HIV-positiivisia, niin naisia kun miehiäkin. Olisiko paikalla joku pakkolaki, jotta nuo eivät tartuttaisi lisääporukkaa. Lappeeenrannassakin eräs nainen, josta ei ikinä voisi uskoa, ei koskaan kerro partnereilleen omasta sairaudestaan.

3

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmettelevä1

      Eikös se ole rikos jos toiselle ei kerro hivistään? Tälläisistä rikosilmoitus olisi oikea tapa ratkaista asia.

    • Villeviy

      Ehkä miehet ei käy testeissä, sitten kun todetaan, kumppaneita ollut niin paljon, ettei enään muista kaikkien nimiäkään.

    • Hyvähomma

      Positiivisuutta kaivataankin näillä kulmin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2017
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1932
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1475
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1281
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1239
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe