Hyvin on Bottas ottanut paikan mersulla ja voi vain arvailla ottaako jo toisen voittonsa seuraavassa kisassa. Onnittelut voitosta!
Ensimmäinen voitto!
13
454
Vastaukset
- qwxzd
Hyvä Waltsu !!
- kaksi.tekijää
Bottaksen taidot ja erikoisesti rauhallisuus vie Hamiltonin ongelmiin. Hamilton vaatii agressiivisen tallikaverin pysyäkseen vireessä. Agressiivisen, jonka kautta purkaa omaa ahdistustaan. Hamiltonilta on jo nyt keskitymiskyky alentunut.
- epäilijä
Toinen voitto takana ja Hamilton ei edes palkintopallilla! Bottas on parempi, mitä moni uskoikaan
- Eihelppoasema
Joo, Rottas on maailman paras kakkoskuski.
Tosin, jos samanlaisilla autoilla ajettaisiin, niin Leclerc (kakkoskuski hänkin) olisi todennäköisesti nopeampi.
Ei se kakkoskuskin osa mikään helppo ole. Koko ajan täytyy näytellä motivoitunutta, vaikka tietää, ettei koskaan tule mestaruutta. Talli antaa silloin tällöin vähän menestystä silmänlumeeksi, ettei totuus veisi mukanaan ja motivaatio romahtaisi totaalisesti kesken kauden. Ja jos kuitenkin pääsee motivaatio nollille, niin korvaajia on selän takana pilvin pimein, kilpailijoita, jotka myös kuvittelevat olevansa niin hyviä, että heidän annetaan kilpailla mestaruudesta.
- vuoksi.luode
Ei nyt vielä kannata ihan rajattomia juhlia pistää pystyyn, kisoissa on ollut monia elementtejä jotka muuttuessaan voivat keikauttaa tilannetta huomattavasti muunlaiseksikin. Tietysti jos yleistrendi pysyy jollain tapaa edelliskisojen kaltaisena, sitten voi olla mitä vaan.
Olettaisin, että nähdään tässä taas hieman toisensuuntaisiakin osakilpailuja. Ihan joka kisa ei taida tulla menemään kahden viime nähdyn suuntaisesti, muunlaistakin tulee aina välillä. - Annikkilähti
Bottas on kestotähti!
- hyvä_Bottas
Täytyy nostaa Bottakselle hattua, joutui todennäköisesti koko sarjan tiukimpaan testiin asettuessaan nopealla aikataululla sarjan nopeimpana pidetyn kuljettajan tallikaveriksi.
Bottas on jo nyt osoittanut että Hamilton on miltei ihan tavallinen kuolevainen auton ratissa, hyvänä päivänä Bottas kykenee lyömään hänet ilman Hamiltonin vastoinkäymisiäkin.
Mikäli Bottas jatkaa kauden loppuun samalla tasolla mihin hän on parhaimmillaan Mercedeksellä yltänyt, niin mies on lyönyt itsensä läpi F1-luokassa lopullisesti ja jatkossa kun huipputallit tekevät kuljettavaihdoksia, niin Bottaksen sopimustilanne tsekataan myös. - weffsd
oli
- Anonyymi
Bottas ajoi tänäänkin hienosti, tuli toiseksi, tuosta on hyvä jatkaa.
- Anonyymi
Kyllä tämän hepparan ajot on mesellä ajettu.
- Anonyymi
Parta ja tuima ilme ei sitten tuonutkaan toivottua lopputulosta eli Hamiltonin ohittamista pisteissä.
- Anonyymi
Saksa ja Unkari GP molemmat täysin penkin alle, nyt ei hyvältä näytä. Bottaksen kannattaisi hankkia kunnon manageri itselleen, pelkään että hänen tapansa hoitaa sopimusneuvottelut on huono.
- Anonyymi
Onko pottas elossa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.3254268Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-2000011881593966Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.723368Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös2342887- 612438
- 341787
Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v371466- 431423
- 451305
Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.1531219