Ensimmäinen voitto!

Faniolen

Hyvin on Bottas ottanut paikan mersulla ja voi vain arvailla ottaako jo toisen voittonsa seuraavassa kisassa. Onnittelut voitosta!

13

423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwxzd

      Hyvä Waltsu !!

    • kaksi.tekijää

      Bottaksen taidot ja erikoisesti rauhallisuus vie Hamiltonin ongelmiin. Hamilton vaatii agressiivisen tallikaverin pysyäkseen vireessä. Agressiivisen, jonka kautta purkaa omaa ahdistustaan. Hamiltonilta on jo nyt keskitymiskyky alentunut.

    • epäilijä

      Toinen voitto takana ja Hamilton ei edes palkintopallilla! Bottas on parempi, mitä moni uskoikaan

      • Eihelppoasema

        Joo, Rottas on maailman paras kakkoskuski.
        Tosin, jos samanlaisilla autoilla ajettaisiin, niin Leclerc (kakkoskuski hänkin) olisi todennäköisesti nopeampi.
        Ei se kakkoskuskin osa mikään helppo ole. Koko ajan täytyy näytellä motivoitunutta, vaikka tietää, ettei koskaan tule mestaruutta. Talli antaa silloin tällöin vähän menestystä silmänlumeeksi, ettei totuus veisi mukanaan ja motivaatio romahtaisi totaalisesti kesken kauden. Ja jos kuitenkin pääsee motivaatio nollille, niin korvaajia on selän takana pilvin pimein, kilpailijoita, jotka myös kuvittelevat olevansa niin hyviä, että heidän annetaan kilpailla mestaruudesta.


    • vuoksi.luode

      Ei nyt vielä kannata ihan rajattomia juhlia pistää pystyyn, kisoissa on ollut monia elementtejä jotka muuttuessaan voivat keikauttaa tilannetta huomattavasti muunlaiseksikin. Tietysti jos yleistrendi pysyy jollain tapaa edelliskisojen kaltaisena, sitten voi olla mitä vaan.

      Olettaisin, että nähdään tässä taas hieman toisensuuntaisiakin osakilpailuja. Ihan joka kisa ei taida tulla menemään kahden viime nähdyn suuntaisesti, muunlaistakin tulee aina välillä.

    • Annikkilähti

      Bottas on kestotähti!

    • hyvä_Bottas

      Täytyy nostaa Bottakselle hattua, joutui todennäköisesti koko sarjan tiukimpaan testiin asettuessaan nopealla aikataululla sarjan nopeimpana pidetyn kuljettajan tallikaveriksi.

      Bottas on jo nyt osoittanut että Hamilton on miltei ihan tavallinen kuolevainen auton ratissa, hyvänä päivänä Bottas kykenee lyömään hänet ilman Hamiltonin vastoinkäymisiäkin.

      Mikäli Bottas jatkaa kauden loppuun samalla tasolla mihin hän on parhaimmillaan Mercedeksellä yltänyt, niin mies on lyönyt itsensä läpi F1-luokassa lopullisesti ja jatkossa kun huipputallit tekevät kuljettavaihdoksia, niin Bottaksen sopimustilanne tsekataan myös.

    • weffsd

      oli

    • Anonyymi

      Bottas ajoi tänäänkin hienosti, tuli toiseksi, tuosta on hyvä jatkaa.

    • Anonyymi

      Kyllä tämän hepparan ajot on mesellä ajettu.

    • Anonyymi

      Parta ja tuima ilme ei sitten tuonutkaan toivottua lopputulosta eli Hamiltonin ohittamista pisteissä.

    • Anonyymi

      Saksa ja Unkari GP molemmat täysin penkin alle, nyt ei hyvältä näytä. Bottaksen kannattaisi hankkia kunnon manageri itselleen, pelkään että hänen tapansa hoitaa sopimusneuvottelut on huono.

    • Anonyymi

      Onko pottas elossa?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      185
      6533
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      96
      5449
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3421
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      243
      3295
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2398
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2125
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1776
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      48
      1721
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1614
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1376
    Aihe