Alkoholismista voi päästä eroon vain uskomalla korkeampaan voimaan, Jumalaan. Viimeistään nyt jokaisen alkoholistin kannattaakin tutustua Jumalan sanaan eli Raamattuun. Jos se kuitenkin tuntuu liian haastavalta niin väliaikaisesti voi nauttia päivittäin suositellut 17 alkoholiannosta joka vastaa suurin piirtein viittä Raamatun sivua.
Eroon alkoholista
kokenut.ammattilainen
4136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Viesti ilmiannettu koska palsta on väärä ja kirjoittaja psykoosissa.
Mutta kun suomalaisessa protestanttisessa valtionkirkossa edistetään nykyään islamia koko henkilökunnan voimin.
Eikö se ole herramme Jeesus Kristuksen lähetyskäskyä vastaan?
Alkoholista pääsee irti keltaisena sammiona sisätautiosaston liinavaatevarastossa lauantaina 17.30, sitten 18.30 onkin kypsää poikaa Krematorion uuniin.
Monet sontasepot eivät usko ennenkuin itse näkevät . Meillä töitä riittää, mutta kuolisivat kuin miehet eivät ruikuttaisi ja vaatisi uutta maksaa. Ai että sellaisen asdfh32 tms. hörhön kauhistuneelle ilmeelle on sina ilo virnistää ja toivotella lämpöisiä hetkiä helvetin tulilla.
Menehtyneen juopon maksa on ihan hyvä uusi maksa maksakirroosista kärsivälle. Siitä ei tulis pahoja vieroitusoireitakaan, kun elimistö on jo tottunut juopotteluun. Ehkä sillä ei kauaa elele, mutta mukavaa on lyhytkin ryyppyputki!