Up Education kuopattu 2016

NollasikoMikkoTaseet

Kyseenalaista mainetta bisnestoimillaan sekä käytöksellään niittänyt tamperelainen Up Education/Universal Players bisnesmies Mikko Saarni puuhastelee nykyisin Olli Jokisen kanssa hockey akatemiassa "General Managerina"
https://www.sfhockeyacademy.com/youth-aaa-hockey/staff/ Wow!🙈🙊

5

241

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NollasikoMikkoTaseet

      UP Education toiminta päättyi 2.3.2016, mutta toimintaa jatketaan edelleen sivutoiminimellä Pirkanmaan Välitystoiminta Oy..
      Up:in toimintahan pyöri tappiollisena viimeiset vuodet.

    • Hyihirvitys

      Ah nämä vaihtaritoiminnassa rakastaa olla manitzereitä sun muita isoja titteleitä.
      Vaihtarinvälityksessä/ihmiskaupassa mukana olo ei todellakaan ole mikään meriitti. Ovat vain mielivaltaisuuden ja törkeän käytöksen mestareita.

      • EnKestäNäitäTyyppejä

        Niinpä! Oltiin kuolla nauruun, kun luettiin tota Mikon meriittiä: "He has also years of experience in coaching, and managing in different levels of youth and Junior hockey from around the world. Mikko has the experience of top Junior hockey from Europe as well as North America..."
        Että ihan different levels ja around the world! Hehheh! On tainnu Mikko ihan ite runoilla pienessä sievässä vähän meriittiä itselleen.... Herra kun on täysin tuntematon suuruus Suomen lätkäpiireissä.


    • Dengliderin

      Liittyykö Hockey Academy jotenkin Saarnin vaihtaritoimintaan? Pääseekö lätkän pelaajat sinne?

      • VaiGeneralManagerHah

        Ei liity. On haettava erikseen. Tällasia lätkä akatemioita on maailmalla, mutta Suomeen ei olla saatu. Opetushallitus? Tässä kaksi hyväkästä tekee bisnestä. Jokis Olli ja Saarni, joista jälkimmäinen tosiaan lätkässä nimetön tapaus, mutta egoa riittää niinku Ollillakin, joka aikoinaan NHL:ään päästyään käveli jonojen ohi ja jos joku huomautti, missä on jonon pää, niin Olli vastasi keltaset lasit nokallaan "Etteks te tiedä kuka mä oon? Olli Jokinen Los Angeles Kings!"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      910
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      788
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      496
      766
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      682
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      553
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      171
      522
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe