Meinaattako örveltää kossupäissään entiseenmalliin,vai lähdettekö jonnekin esim.Kalajoen hiekkasärkille?
Mitenkä Juhannuksena
hyvätietääjonyt
19422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kaikkein mieluiten viettäisin sen kaipaamani ihmisen kanssa. Olisin hyvin surullinen jos niin ei kävisi.
Juhannuksen aikaan täytyy viettää aikaa kaikkien kanssa ja nauttia kesästä sekä valosta.Murheen sijaa ei tunneta kesäisessä yössä.Valvotaan vain,vaikka nukuttaa.
Tuhertaa sitten surujaan kun on pimeää ja kylmää.Nyt jo alkaa tympimään tulossa olevat syksynsateet ja Lokakuinen lumeton ankeus .
Juuri näin......
Juttele vaan yöllä tekstiesi kanssa itsellesi.
Kyllä ne kohta hoitaja tatit pitää lopusta huolen...
Hyvähän se on olla itsensä kanssa hyvissä puheväleissä.Ei tarvi sitten juttelu kumppania kauempaa haeskella ja jos haluaa riidellä sekin onnistuu vaivattomasti.
Minkälaisia on hoitaja tatit?
Kyllä itselleen pitää voida olla armollinen ja vaikka nauraa tai dissata tekemisiään.
Taas on ollut mm. Kuhmossa esimerkkejä siitä että joku on ollut liian ankara itselleen.
Minä kun luulinJuhannuksesta olevan tämäjuttu.Niin novelli oli.
Minusta on kiva kirjoitella päiväkirjaan kaikenlaista.Vastailen sitten kirjoituksiini kun on tapahtunut jotain jänskää ja poikkeavaa.Jokapäivä laitansinne muistiin asioita joita on sitten tulevaisuudessa,10-20vuotta eteenpäin mukava lueskella mikäli elän vielätai notebookit ei hävinneet.
Mullon tuspsupäivyri.
Hoitajatatilla on kello väärässäkädessä.
Nukkumasta nousin just ja pitäs laittaa eväät.Katonpahan vain että mitäpä paskaa tääll on.Siinä sitten kaikk.i
Kohtapian aletaan kirjoittelemaan kunnolla ku päästään oikein vauhtiin.Eipä töisä ole muuta tekemistä kuin valvoa että hommat menee putkeen ja katsoa paskanhuilaamista.
Näin sitä jonkun duunarin pitää öitään kuluttaa ja luusereiden juttuja lueskella.
En örvellä juhannuksena. Nautin juhannuksesta selvin päin, eikä tarvitse aamulla muistella, että mitäs tuli tehtyä. :)
Kannattaa sitä sen verran örveltää ettei tarvitse sitten miettiä sattuiko sitä mitään.Paskanna vaikka naapurin grilliin,kuluu sitten Kesäkuun viimeinenviikko huvassa.
Tänne on tullut kommenttia aika hyvin.
Sama nukkua kotona,mitä stä työmaalle nukkumaan.Mulla on kello oikeessa, vaikka se onkin vasemmassa kädessä.
Töissä täälläkin, silleen se menee mukavasti.
Hoida vaan työsi äläkä kirjottele tänne,työ aikana.....
Saa kirjoittaa,kello ei ole vielä pykälässä.