ahdistaa kun ei oo omaa naista...

...joka haluaisi tulla itsekkin mukaan silloin tällöin pienille matkoille. Aina pitää ominlupineen lähteä, nytkin etelä ruotsiin ja ahdistaa kun pitää yksin ajaa autolla eikä ole kartankaan lukijaa.
Mistä apu?
5436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ahdista, kun et ajele, pysy kotikonnuillasi.
Eikös nykyisin oo sitäpaitsi kaikenmaailman GPeet ja ei tartte kartanlukijoita, kun kone kertoo miten ajaa.

Äänestä

Iske jostain nainen. Etsi ensin matkaseuraa. Ehkä syntyy romanssikin. Eikös naisia ole paljon laivalla esimerkiksi matkalla Ruotsiin ? Vaikket tällä matkalla kartanlukijaa kyseiselle reisulle saisikaan, ehkä tuleville ?

Äänestä

Miten+ahdistunut+tai+sosiaalipelkoinen+pystyy+iskemään+naisen?+Itse+olen+jo+lähes+30-vuotias+mies+eikä+ole+koskaan+ollut+naista+kun+en+vain+pysty+menemään+juttelemaan+naisille.+Pelkkä+ajatuskin+treffeille+lähtemisestä+kauhistuttaa+mutta+silti+on+jatkuva+läheisyyden+ja+seksin+kaipuu.+Tosi+ahdistavaa+kun+sitä+tietää+kuitenkin+joutuvansa+viettämään+koko+loppuelämänsä+yksin+ilman+läheisyyttä+ja+seksiä.Miksi+netissä+ei+voi+olla+omia+deittisivustoja+sosiaalisten+tilanteiden+pelosta+ja+yleistyneestä+ahdistushäiriöstä+kärsiville+henkilöille?+Vai+onko+kaikki+sosiaalisista+peloista/ahdistuksesta+kärsivät+naisetkin+jo+varattuja+joidenkin+normaalien+supliikkimiesten+toimesta+ja+loput+ei+sitten+edes+halua+miestä+elämäänsä+tai+edes+seksiä.+Siltä+vaikuttaa+että+näin+on+koska+ei+tällaisia+vastaavanlaisia+avautumisia+näe+naisten+tekemänä+käytännössä+koskaan.++Varmaan+se+yksinäisyys+ja+ilman+seksiä+eläminen+on+naisille+muutenkin+helpompi+asia+kuin+miehille.+Ahdistaa+tämä+asia+niin+pahasti+että+olen+jo+vuosien+ajan+ajatellut+tekeväni+itsemurhan+tämän+ongelman+takia+kun+tällainen+yksinäinen+elämä+on+kaikinpuolin+niin+kurjaa.+Ei+vain+ole+riittävästi+rohkeutta+tehdä+itsemurhaa+ja+jättää+läheisiä+kärsimään+jälkeensä.+Enkä+myöskään+ole+keksinyt+100%+varmaa+tapaa+vaikka+kyllä+niitä+on.+Useimmat+niistä+vain+on+liian+raakoja/tuskallisia+tai+vaatii+liikaa+rohkeutta.

Äänestä
  • Kyllä se on ensin itsensä löydettävä,sitten vasta voi löytää toisen (naisen).Lavatanssi kurssille ja siitä pikku hiljaa etenee kesän lavatansseihin,sieltä se normi tytsä löytyy.Samanlaisia hieman pelokkaita ne ovat naisetkin näissä asioissa ja enempi odottavat miehen alotteita.

    Äänestä

hoh tuota jos sanon mita ajattelen taas kerran noin yleisella tasolla.

naisen kanssa kaikki vasta ahdistaakin. paljon helpompaa kaikki yksin tai kaveriporukassa. naisistahan on aivan hirvea riesa miehelle kun pitavat hyvaksikaytettavana. vrt vaikka kuinka erilailla kayttaytyvat naiskaveriensa seurassa. pilaavat vaan elamasi ainasella nalkutuksella valituksella ja vaatimuksilla. lopulta jattavat sinut, potkivat ulos asunnosta ja vievat puolet omaisuudestasi jos jotain siis viela on. loisia ovat.

seksi taas niin arvaapa kyllastyyko muutaman vuoden jalkeen siihen samaan naiseen aina ihan totaalisesti. jos haluat seksia tai leikkia parisuhdetta niin kay vaikka pattaylla silloin talloin. paljon helpommalla ja halvemmalla paasee tietysti omatoimisesti asiat hoitMalla eika joudu kuseen kuten naisten kanssa voi kayda. pattikselta matkasruraa kylla loytyy ns opas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnionneton kirjoitti:

...joka haluaisi tulla itsekkin mukaan silloin tällöin pienille matkoille. Aina pitää ominlupineen lähteä, nytkin etelä ruotsiin ja ahdistaa kun pitää yksin ajaa autolla eikä ole kartankaan lukijaa.
Mistä apu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu