Onko täällä onnellisesti miehen kanssa seurustelevia bi-naisia, joilla on oma tyttöystävä tai yhteinen tyttöystävä miehensä kanssa? Oliko helppoa löytää ja kuinka te päädyitte siihen? Tosiaan, erityisesti toimivista suhteista haluaisin kuulla.
Samalla yleistä keskustelua polyamoriasta tällaisissa tapauksissa.
Bi-naiset ja parisuhde
5
428
Vastaukset
- nikel
Vaimolla on suhde pariin pitää siitä että pari ottaa hännet kerran kuussa naitavaksi pilluva ja pyllyä.Katselen käykö hän miten kimaiseksi heidän kanssaan.Hän tykkää käydä parilla aina
kerran kuussa.Pillu pysyy liukaampana heillä on kullitus päällä lähes aina. - Mieshenkilö_743
Mä olin joskus 90-luvulla yhden vanhemman pariskunnan yhteinen "poikaystävä" monta vuotta. Joutuivat sitten muuttamaan toiselle paikkakunnalle ja homma hiipui välimatkoihin. Käytännössä yhteistä kolmisin olemista oli aika vähän. Pääasiassa seksiä kahdestaan jomman kumman kanssa tai kolmisin. Se varsinainen suhdepuoli pidettiin aika salaisena. Heidänkään ystävät tuskin tiesivät yksityiskohtia. Trion naispuolinen "osakas" mielestäni ole se joka tilanteesta nautti eniten. Hänen miehensä ehkä vähiten. Pariskunta mitä ilmeisimmin kuitenkin purki viimeisetkin estonsa ja avasi salaisimmatkin fetissinsä suhteessa. Käsitin että nainen ei halunnut naisseksiä vaan piti kahdesta miehestä ja myös kahden miehen katselusta. Sanoisin että olisi otollinen alusta juoruille, pahoille puheille ja selkäänpuukotukselle jos bi-suhteiden kanssa tullaan avoimesti kaapista.
- Onnellinenpari
Seurustelen naisen kanssa joka on bi.hyvin toimii.ja olisi tilaus kivalle naiselle mukavan parin seuraksi.pistäkää sähköposti osoite niin otamme yhteyttä.
- Anonyymi
Olen onnellinen ja suhteessa siis naimisissa. Mutta haluaisin sinua
- Anonyymi
Tapaan hänet nyt. Profiilini on tässä https://docs.google.com/forms/u/1/d/e/1FAIpQLSfw71bUQr-3GotZ6JWkMAWMwEfd6WTDJBMtQ28P78EEfOKmXA/viewform
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195975Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855592Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin983608- 1253604
- 1221350
- 571297
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301222- 381019
- 451013
- 26979