Kansalaiset joutuvat vahtimaan kaduilla mummojen turvallisuutta ja samaan aikaan pelkuripoliisi kyttää somesta tuhmia sanoja! Ei tämä voi olla enää Suomi.
Mikä tähän johti?
Nurinkuristatouhua
6109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei tietenkään minäkin ajattelin juuri lähteä potkimaan mummoja kumoon ja ryöstää näinhän se menee eihän meistä syrjäyteistä nuorista kukaan jaksa välittää..
Joo, onhan se ikävää kun kaduilla pyörii syrjäytynyttä sakkia, nistejä ja avohoidossa olevia pöpejä päivin ja öin. Se on sitä nykyaikaa, ei ennen vanhaan juuri ketään öiseen aikaan kaduilla liikkunu.
Suuressa maailmassa on vastaavia ongelmia ollut jo ennen vanhaan ja nykyisin tietyissä maissa ei passaa mennä yöaikaan yksin kaduille ja kujille, ei edes selvin päin.
Älä höpise kaduilla on ollut aina juoppija,nistejä,narkkareita niistä ei vaan puhuttu silloin 60-80.luvulla se oli häpeä nyt kaikesta ollaan avoimia
Pilkun jälkeen tulee välilyönti, hönö!
Aloittaja unohti vielä yhden asian.
Mikä johti siihen että somessakin täytyy olla poliisi valvomassa mitä kansalaiset sinne kirjoittaa?
Kokoomus johti siihen.